neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  

zobraziť všetky fotografie týždňa
Acrocephalus schoenobaenus
autor: Romana Plačková


WWW.PRE-NAKUPOVANIE.SK - Najbližšie predajne. Otváracie hodiny a kontaktné informácie vašich obľúbených predajní, obchodov alebo prevádzok. Vyhľadávanie na mape. Zoznam firiem. Mestá Slovenska.

prehľad druhu Araschnia levana


Araschnia levana (babôčka sieťkovaná)
Čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
Rod: Araschnia
Photo ID: 16858 z galérie lepidoptera
Autor:

Zdeněk Hromádko   
Lokalita: Chlum, CHKO Žďárské Vrchy,
Biotop: 
kukla, Araschnia levana levana f prorsa
Dátum: 13.7.2008
Info:
kukla


1x


Vaše komentáre a názory k fotografii:
 
22. 07. 2008 - 20:49:16
Zdenku kedze si tu novy, asi ti trochu objasnim ako tu funguje zaradovanie druhov do atlasov. Fotka musi mat spravne vyplnenu latinu - spravne znamena to, ze sa musi presne zhodovat s latinou pouzivanou tu na strankach. Kedze mame zoznamy totozne so zoznamami, ktore sa schvalili celoeuropsky, tak ich mame na 99,9% spravne. Moze sa stat, ze chyba nejaka varieta alebo poddruh, ale inak su spravne. Ak chces aby sa ti fotky radili aj do atlasov, pouzi ako pomocku to, ze zadas cast latiny, napr. "Araschnia levana" v detailoch fotky a kliknes na link "vyber" vpravo od policka kam si latinu napisal. Zobrazia sa ti vsetky moznosti z databazy a prave patricnu latinu by si mal pouzit. Kedze ja som tu nie od motylov, tak v pripade tejto fotky (aj tej s dospelym jedincom) si netrufam povedat ci to je obycajna babocka sietkovana (Araschnia levana), lebo si pouzil latinu s nejakou formou.
Toto cele plati aj o atlasoch, ktore vidis vlavo v menu. Huby, rastliny, plazy atd atd. Prave pracujem na zoznamoch hmyzu, ktore sa obsahovo splhaju nejak ku 100.000 druhov. Takze casom sa poprepisuju v detailoch fotiek aj nazvy latiny u ostatneho hmyzu.
Ak si ale pridal fotku druhu, ktory nemame v zoznamoch - co sa kludne moze stat, upozorni na to komentarom pod fotkou a admini to poriesia. Pripadne sa tu o tom rozvinie debata.
Slovenske mena vyplnovat nemusis ak nechces. Niekto tam dava aj cestinu a j slovencinu a niekto len SK meno. To je na tebe. Dolezita pre atlasy je latina.
A kedze Henrik siel na dovolenku, je toto klasicka babocka sietkovana? Ak ano, opravi si to a mas ju aj v atlase
Toto plati o vsetkych vkladanych fotkach (mimo krajiniek). Drzim palce Jo a nezabudaj oznacovat aj piktogramy. To je zasa dobre na vyhladavanie vo fotkach - pouzivanie filtra fotiek.
22. 07. 2008 - 21:21:57
jasne, vse napravim!!!, zatim se tu orientuji a učim vše "ovladat"
22. 07. 2008 - 21:34:33
Jasne, jasne, pohodicka Myslel som si, preto som ti napisal tak rozsiahly koment. ma prsty bolia z toho
A kopec veci o moznostiach webu najdes aj vo forach
22. 07. 2008 - 23:38:27
Klasická neklasická sieťkovaná je len jedna, potom sú dve generačné formy, jarná je f. levana a letná je f.prorsa. O formách f. porima a f. intermedia by vedel viac povedať Henrik. :-)))© Na fotografiu sa vzťahuje autorský zákon! Použitie, rozmnožovanie
alebo pozmeňovanie fotografie bez predošlého súhlasu autora je trestné!


Copyright © 2004-2019 FotoNet, všetky práva vyhradené. Optimalizované pre Mozilla Firefox.