neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  


zobraziť všetky fotografie týždňa
Phragmatobia luctifera
autor: František Šaržík






WWW.PRE-NAKUPOVANIE.SK - Najbližšie predajne. Otváracie hodiny a kontaktné informácie vašich obľúbených predajní, obchodov alebo prevádzok. Vyhľadávanie na mape. Zoznam firiem. Mestá Slovenska.

Atlas motýľov ( denné a nočné motýle )
Atlas obsahuje cez 9500 druhov motýľov. Nie všetky druhy majú aj slovenský názov. Preto pre zobrazenie kompletného zoznamu voľte latinské zobrazenie!


Zoznam vypracovali: Henrik Kalivoda a Viliam Ridzoň

prehľad NVD
vedecké radenieslovenské radenielen druhy s fotkouvšetky druhy
A - B - C - Č - Č - D - F - H - J - K - L - M - O - [P] - R - S - Š - Š - T - Ú - Ú - V - Z - Ž - Ž

 FOTOGRAFICKÝ URČOVACÍ KĽÚČ (zobrazí prehľad čeľadí)
pamora
pamora
(Hypena lividalis)
rod: Hypena
čeľaď: Noctuidae (morovité)
2 
pamora
(Zekelita antiqualis)
rod: Zekelita
čeľaď: Noctuidae (morovité)
4 
pamora černicová
(Herminia tarsicrinalis)
rod: Herminia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
15 
pamora čučoriedková
(Hypena crassalis)
rod: Hypena
čeľaď: Noctuidae (morovité)
2 
pamora žihľavová
(Hypena proboscidalis)
rod: Hypena
čeľaď: Noctuidae (morovité)
22 
pamora žltoškvrnná
(Idia calvaria)
rod: Idia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora chmeľová
(Hypena rostralis)
rod: Hypena
čeľaď: Noctuidae (morovité)
29 
pamora dúšková
(Schrankia costaestrigalis)
rod: Schrankia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora dubová
(Polypogon strigilata)
rod: Polypogon
čeľaď: Noctuidae (morovité)
8 
pamora hluchavková
(Hypena obesalis)
rod: Hypena
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora hmatadlová
(Polypogon tentacularia)
rod: Polypogon
čeľaď: Noctuidae (morovité)
47 
pamora hnedá
(Zanclognatha lunalis)
rod: Zanclognatha
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora hnedožltá
(Zanclognatha tarsipennalis)
rod: Zanclognatha
čeľaď: Noctuidae (morovité)
3 
pamora horčinková
(Phytometra viridaria)
rod: Phytometra
čeľaď: Noctuidae (morovité)
11 
pamora hrabanková
(Paracolax tristalis)
rod: Paracolax
čeľaď: Noctuidae (morovité)
8 
pamora južná
(Simplicia rectalis)
rod: Simplicia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora močiarna
(Hypenodes humidalis)
rod: Hypenodes
čeľaď: Noctuidae (morovité)
pamora ostricová
(Macrochilo cribrumalis)
rod: Macrochilo
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora riasová
(Parascotia fuliginaria)
rod: Parascotia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
2 
pamora sadová
(Herminia grisealis)
rod: Herminia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
4 
pamora trávová
(Rivula sericealis)
rod: Rivula
čeľaď: Noctuidae (morovité)
40 
pamora vŕbová
(Colobochyla salicalis)
rod: Colobochyla
čeľaď: Noctuidae (morovité)
8 
pamora vresová
(Schrankia taenialis)
rod: Schrankia
čeľaď: Noctuidae (morovité)
1 
pamora Zellerova
(Zanclognatha zelleralis)
rod: Zanclognatha
čeľaď: Noctuidae (morovité)
3 
papriadkovec
papriadkovec jastrabníkový
(Lemonia dumi)
rod: Lemonia
čeľaď: Lemoniidae (papriadkovcovité)
9 
papriadkovec púpavový
(Lemonia taraxaci)
rod: Lemonia
čeľaď: Lemoniidae (papriadkovcovité)
6 
perlovec
perlovec
(Boloria eunomia)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
2 
perlovec černicový
(Brenthis daphne)
rod: Brenthis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
114 
perlovec červený
(Argynnis pandora)
rod: Argynnis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
17 
perlovec dvanásťškvrnný
(Boloria selene)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
115 
perlovec dvojradový
(Brenthis hecate)
rod: Brenthis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
35 
perlovec fialkový
(Argynnis adippe)
rod: Argynnis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
126 
perlovec jahodníkový
(Boloria euphrosyne)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
34 
perlovec krvavcový
(Brenthis ino)
rod: Brenthis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
76 
perlovec malý
(Issoria lathonia)
rod: Issoria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
183 
perlovec najmenší
(Boloria dia)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
121 
perlovec severský
(Boloria aquilonaris)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
9 
perlovec sirôtkový
(Argynnis niobe)
rod: Argynnis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
13 
perlovec striebristopásavý
(Argynnis paphia)
rod: Argynnis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
267 
perlovec titania
(Boloria titania)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
5 
perlovec východný
(Argynnis laodice)
rod: Argynnis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
7 
perlovec veľký
(Argynnis aglaja)
rod: Argynnis
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
47 
perlovec vysokohorský
(Boloria pales)
rod: Boloria
čeľaď: Nymphalidae (babôčkovité)
11 
pestroň
pestroň
(Zerynthia rumina)
rod: Zerynthia
čeľaď: Papilionidae (vidlochvostovité)
8 
pestroň balkánsky
(Zerynthia cerisy)
rod: Zerynthia
čeľaď: Papilionidae (vidlochvostovité)
17 
pestroň krétsky
(Zerynthia cretica)
rod: Zerynthia
čeľaď: Papilionidae (vidlochvostovité)
4 
pestroň vlkovcový
(Zerynthia polyxena)
rod: Zerynthia
čeľaď: Papilionidae (vidlochvostovité)
236 
pestromôľka
pestromôľka albánska
(Haplochrois albanica)
rod: Haplochrois
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
pestromôľka žltohlavá
(Spuleria flavicaput)
rod: Spuleria
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
1 
pestromôľka hlohová
(Blastodacna vinolentella)
rod: Blastodacna
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
pestromôľka jabloňová
(Blastodacna atra)
rod: Blastodacna
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
1 
pestromôľka Laspeyresova
(Heinemannia laspeyrella)
rod: Heinemannia
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
pestromôľka lesklá
(Haplochrois ochraceella)
rod: Haplochrois
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
pestromôľka nápadná
(Chrysoclista splendida)
rod: Chrysoclista
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
2 
pestromôľka pôvabná
(Heinemannia festivella)
rod: Heinemannia
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
1 
pestromôľka Stephensova
(Dystebenna stephensi)
rod: Dystebenna
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
pestromôľka striedková
(Blastodacna hellerella)
rod: Blastodacna
čeľaď: Agonoxenidae (pestromôľkovité)
pestromôľka trojpásavá
(Deuterogonia pudorina)
rod: Deuterogonia
čeľaď: Oecophoridae (zdobkovité)
piadica
piadica červená
(Idaea muricata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadica červenkastá
(Idaea rubraria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica červenohnedá
(Cyclophora ruficiliaria)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica čremchová
(Idaea seriata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
13 
piadica čučoriedková
(Scopula ternata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadica štiavcová
(Timandra comae)
rod: Timandra
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
60 
piadica bahnisková
(Scopula corrivalaria)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica bledožltá
(Idaea pallidata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadica brezová
(Cyclophora porata)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica buková
(Cyclophora linearia)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadica bylinná
(Scopula immutata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
22 
piadica dúbravová
(Idaea fuscovenosa)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadica dubinová
(Cyclophora quercimontaria)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica dubová
(Cyclophora punctaria)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
10 
piadica hlinožltá
(Idaea serpentata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
21 
piadica hrdzavá
(Idaea obsoletaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica hviezdicová
(Idaea rufaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadica javorinová
(Cyclophora albiocellaria)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica javorová
(Cyclophora annularia)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
19 
piadica jelšová
(Cyclophora albipunctata)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica južná
(Idaea politaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica kockovaná
(Scopula immorata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
47 
piadica komonicová
(Scopula subpunctaria)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica krtičníková
(Scopula nemoraria)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica kručinková
(Idaea aversata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
21 
piadica kuričková
(Idaea subsericeata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadica lúčna
(Scopula umbelaria)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica lesklá
(Idaea nitidata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica lesná
(Idaea deversaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica machová
(Idaea dilutaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica marinková
(Scopula floslactata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
18 
piadica materinová
(Idaea sylvestraria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica mokraďová
(Idaea biselata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
10 
piadica mokrinná
(Scopula flaccidaria)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadica nachová
(Scopula rubiginata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
10 
piadica najmenšia
(Idaea laevigata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica nechtíková
(Idaea dimidiata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadica nevädzová
(Cyclophora suppunctaria)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica očkatá
(Cyclophora puppillaria)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica okrášlená
(Scopula ornata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
28 
piadica okrová
(Idaea ochrata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
30 
piadica ozdobná
(Scopula decorata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica palinová
(Scopula caricaria)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica perličkovitá
(Idaea moniliata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica pestrá
(Idaea inquinata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica poľná
(Idaea rusticata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
9 
piadica prútnatcová
(Rhodostrophia vibicaria)
rod: Rhodostrophia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
32 
piadica premenlivá
(Idaea degeneraria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
9 
piadica pretiahnutá
(Idaea elongaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica prostá
(Idaea straminata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadica pruhovaná
(Scopula virgulata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
20 
piadica pupencová
(Idaea sericeata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadica rozchodníková
(Scopula marginepunctata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadica skorocelová
(Scopula nigropunctata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
12 
piadica stavikrvová
(Rhodometra sacraria)
rod: Rhodometra
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
11 
piadica suchomilná
(Idaea humiliata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica tmavá
(Cyclophora pendularia)
rod: Cyclophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadica východná
(Idaea trigeminata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadica veroniková
(Idaea filicata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadica vykrojená
(Idaea emarginata)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadica zlatožltá
(Idaea aureolaria)
rod: Idaea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
23 
piadica zvončeková
(Scopula incanata)
rod: Scopula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka
piadivka
(Charissa variegata)
rod: Charissa
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka alpská
(Colostygia aptata)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka anglická
(Lampropteryx otregiata)
rod: Lampropteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka arábková
(Entephria cyanata)
rod: Entephria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka čakanková
(Colostygia aqueata)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka čerešňová
(Agriopis bajaria)
rod: Agriopis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka černicová
(Chlorissa cloraria)
rod: Chlorissa
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
23 
piadivka červenohnedá
(Catarhoe rubidata)
rod: Catarhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka čučoriedková
(Dysstroma truncata)
rod: Dysstroma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
10 
piadivka šalviová
(Dyscia conspersaria)
rod: Dyscia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka šípková
(Earophila badiata)
rod: Earophila
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
12 
piadivka šialenicová
(Xanthorhoe incursata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka širokopásavá
(Epirrhoe rivata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka škvrnitá
(Rheumaptera subhastata)
rod: Rheumaptera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka štiavcová
(Xanthorhoe montanata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
9 
piadivka údolná
(Coenotephria tophaceata)
rod: Coenotephria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka úhorová
(Aplocera plagiata)
rod: Aplocera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
14 
piadivka žihľavová
(Camptogramma bilineata)
rod: Camptogramma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
53 
piadivka žilkovaná
(Siona lineata)
rod: Siona
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
82 
piadivka žltá
(Cidaria fulvata)
rod: Cidaria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka žltohlavá
(Ecliptopera capitata)
rod: Ecliptopera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka ľubovníková
(Aplocera praeformata)
rod: Aplocera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka bahnisková
(Epirrhoe pupillata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka bezfarebná
(Nebula achromaria)
rod: Nebula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka bielopása
(Lycia zonaria)
rod: Lycia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka bledozelená
(Jodis putata)
rod: Jodis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka Blomerova
(Venusia blomeri)
rod: Venusia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka bodkovaná
(Agriopis marginaria)
rod: Agriopis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
24 
piadivka borievková
(Thera juniperata)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka borinná
(Thera obeliscata)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka borovicová
(Thera firmata)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka bršlenová
(Ligdia adustata)
rod: Ligdia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
19 
piadivka brestová
(Abraxas sylvata)
rod: Abraxas
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
13 
piadivka brezová
(Biston betularia)
rod: Biston
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka britská
(Thera britannica)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka brusnicová
(Entephria caesiata)
rod: Entephria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka bučinová
(Catarhoe cuculata)
rod: Catarhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka chlpatá
(Lycia hirtaria)
rod: Lycia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
29 
piadivka chrenová
(Xanthorhoe fluctuata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
13 
piadivka chvojková
(Schistostege decussata)
rod: Schistostege
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka dúšková
(Thalera fimbrialis)
rod: Thalera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
12 
piadivka drapuľová
(Cataclysme riguata)
rod: Cataclysme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka dráčová
(Pareulype berberata)
rod: Pareulype
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka drieňová
(Asthena anseraria)
rod: Asthena
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka dubová
(Biston strataria)
rod: Biston
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
13 
piadivka dvojfarebná
(Plemyria rubiginata)
rod: Plemyria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka dvojzúbková
(Euphyia biangulata)
rod: Euphyia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka egrešová
(Abraxas grossulariata)
rod: Abraxas
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
22 
piadivka fialová
(Anticlea derivata)
rod: Anticlea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka hájová
(Hydrelia sylvata)
rod: Hydrelia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka hluchavková
(Colostygia pectinataria)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka hnedočervená
(Xanthorhoe spadicearia)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
12 
piadivka hnedohlavá
(Ecliptopera silaceata)
rod: Ecliptopera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka hrabová
(Trichopteryx carpinata)
rod: Trichopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka hrdobarková
(Scotopteryx bipunctaria)
rod: Scotopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
11 
piadivka hrdzavá
(Xanthorhoe ferrugata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka hrotitá
(Scotopteryx moeniata)
rod: Scotopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka hrušková
(Phigalia pilosaria)
rod: Phigalia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
15 
piadivka ihlicová
(Aplasta ononaria)
rod: Aplasta
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka jabloňová
(Lycia pomonaria)
rod: Lycia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka jahodníková
(Dysstroma citrata)
rod: Dysstroma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka jarabinová
(Venusia cambrica)
rod: Venusia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka jaskynná
(Triphosa dubitata)
rod: Triphosa
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
10 
piadivka javorová
(Alsophila aceraria)
rod: Alsophila
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka jedľová
(Thera vetustata)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka jednozúbková
(Euphyia unangulata)
rod: Euphyia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka jelšinová
(Hydriomena impluviata)
rod: Hydriomena
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka jelšová
(Euchoeca nebulata)
rod: Euchoeca
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka jelenia
(Hydria cervinalis)
rod: Hydria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka južná
(Chesias rufata)
rod: Chesias
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka kapustová
(Xanthorhoe designata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka kôrová
(Horisme corticata)
rod: Horisme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka klenová
(Nothocasis sertata)
rod: Nothocasis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka Kollarova
(Colostygia kollariaria)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka kopijovitá
(Epirrhoe hastulata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka krížavková
(Epirrhoe galiata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka krkošková
(Odezia atrata)
rod: Odezia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
24 
piadivka krušinová
(Philereme transversata)
rod: Philereme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka lemovaná
(Comibaena bajularia)
rod: Comibaena
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka letná
(Hemithea aestivaria)
rod: Hemithea
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadivka liesková
(Lomaspilis marginata)
rod: Lomaspilis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
22 
piadivka lipkavcová
(Epirrhoe molluginata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka lipová
(Chloroclysta siterata)
rod: Chloroclysta
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
15 
piadivka lobodová
(Pelurga comitata)
rod: Pelurga
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka lomikameňová
(Entephria flavicinctata)
rod: Entephria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka malinová
(Mesoleuca albicillata)
rod: Mesoleuca
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka marcová
(Alsophila aescularia)
rod: Alsophila
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
23 
piadivka marinková
(Gandaritis pyraliata)
rod: Gandaritis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
18 
piadivka menšia
(Lythria cruentaria)
rod: Lythria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
22 
piadivka meringiová
(Camptogramma scripturata)
rod: Camptogramma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka mliečniková
(Minoa murinata)
rod: Minoa
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
35 
piadivka mnohočiara
(Costaconvexa polygrammata)
rod: Costaconvexa
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadivka mokraďová
(Eulithis testata)
rod: Eulithis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka moričkovitá
(Tephronia sepiaria)
rod: Tephronia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka mramorovaná
(Phibalapteryx virgata)
rod: Phibalapteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka mriežkovaná
(Eustroma reticulata)
rod: Eustroma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka načervenalá
(Hydriomena ruberata)
rod: Hydriomena
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka napodobňujúca
(Horisme aemulata)
rod: Horisme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka netýkavková
(Xanthorhoe biriviata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka očkatá
(Cosmorhoe ocellata)
rod: Cosmorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
9 
piadivka oštepovitá
(Rheumaptera hastata)
rod: Rheumaptera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadivka obyčajná
(Epirrhoe alternata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
44 
piadivka ohnivá
(Hydrelia flammeolaria)
rod: Hydrelia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka okrová
(Eulithis populata)
rod: Eulithis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka olivovozelená
(Colostygia olivata)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka olovenošedá
(Scotopteryx luridata)
rod: Scotopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka oriešková
(Electrophaes corylata)
rod: Electrophaes
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka osiková
(Agriopis leucophaearia)
rod: Agriopis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
11 
piadivka páskatá
(Aplocera efformata)
rod: Aplocera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka pestrá
(Horisme radicaria)
rod: Horisme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka plamienková
(Hemistola chrysoprasaria)
rod: Hemistola
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
13 
piadivka plotová
(Horisme vitalbata)
rod: Horisme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka pobaltská
(Lomaspilis opis)
rod: Lomaspilis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka podhorská
(Melanthia alaudaria)
rod: Melanthia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka podobná
(Scotopteryx mucronata)
rod: Scotopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka pomarančová
(Agriopis aurantiaria)
rod: Agriopis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
22 
piadivka pomúčená
(Lithostege farinata)
rod: Lithostege
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka poniklecová
(Coenocalpe lapidata)
rod: Coenocalpe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka prútnatcová
(Pseudoterpna pruinata)
rod: Pseudoterpna
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka premenlivá
(Thera variata)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka priadkovcovitá
(Chondrosoma fiduciaria)
rod: Chondrosoma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka pruhovaná
(Hydria undulata)
rod: Hydria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka prvosienková
(Xanthorhoe quadrifasiata)
rod: Xanthorhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka purpurová
(Lythria purpuraria)
rod: Lythria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
43 
piadivka rakúska
(Colostygia austriacaria)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka rakytová
(Hydriomena furcata)
rod: Hydriomena
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
5 
piadivka ríbezľová
(Eulithis mellinata)
rod: Eulithis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka rešetliaková
(Philereme vetulata)
rod: Philereme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka rožcová
(Euphyia frustata)
rod: Euphyia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka samorastlíková
(Acasis appensata)
rod: Acasis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka septembrová
(Chesias legatella)
rod: Chesias
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka severská
(Thera cognata)
rod: Thera
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka sivá
(Lithostege griseata)
rod: Lithostege
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
8 
piadivka skalisková
(Entephria nobiliaria)
rod: Entephria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka slezová
(Larentia clavaria)
rod: Larentia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka slivková
(Eulithis prunata)
rod: Eulithis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka smaragdová
(Thetidia smaragdaria)
rod: Thetidia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka smútočná
(Epirrhoe tristata)
rod: Epirrhoe
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
15 
piadivka smldníková
(Phaiogramma etruscaria)
rod: Phaiogramma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka smrečinová
(Dysstroma infuscata)
rod: Dysstroma
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka smrekovcová
(Lycia isabellae)
rod: Lycia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka stepná
(Aspitates gilvaria)
rod: Aspitates
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka stoklasová
(Scotopteryx chenopodiata)
rod: Scotopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
31 
piadivka strapatá
(Apocheima hispidaria)
rod: Apocheima
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
4 
piadivka svíbová
(Acasis viretata)
rod: Acasis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadivka svetlá
(Asthena albulata)
rod: Asthena
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
3 
piadivka tmavoškvrnná
(Bupalus piniaria)
rod: Bupalus
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka topoľová
(Lobophora halterata)
rod: Lobophora
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka vachtová
(Orthonama vittata)
rod: Orthonama
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka včasná
(Epirranthis diversata)
rod: Epirranthis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka vŕbová
(Pterapherapteryx sexalata)
rod: Pterapherapteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka vŕbovková
(Spargania luctuata)
rod: Spargania
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka veternicová
(Horisme aquata)
rod: Horisme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka vlašská
(Horisme tersata)
rod: Horisme
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
7 
piadivka vrchovská
(Coenotephria salicata)
rod: Coenotephria
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka vresová
(Ematurga atomaria)
rod: Ematurga
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
94 
piadivka vresovcová
(Perconia strigillaria)
rod: Perconia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka vresovisková
(Chlorissa viridata)
rod: Chlorissa
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
17 
piadivka vysokohorská
(Colostygia turbata)
rod: Colostygia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka zadymená
(Lampropteryx suffumata)
rod: Lampropteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
piadivka zahmlená
(Nebula nebulata)
rod: Nebula
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
piadivka zanovätníková
(Scotopteryx coarctaria)
rod: Scotopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
2 
piadivka zelená
(Geometra papilionaria)
rod: Geometra
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
13 
piadivka zelenkavá
(Jodis lactearia)
rod: Jodis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
9 
piadivka zelenosivá
(Chloroclysta miata)
rod: Chloroclysta
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
1 
piadivka zemolezová
(Trichopteryx polycommata)
rod: Trichopteryx
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
12 
piadivka zimná
(Erannis defoliaria)
rod: Erannis
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
62 
piadivka zimozeleňová
(Melanthia procellata)
rod: Melanthia
čeľaď: Geometridae (piadivkovité)
6 
pierkavec
pierkavec
(Capperia britanniodactylus)
rod: Capperia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
1 
pierkavec čistcový
(Capperia fusca)
rod: Capperia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec šalátovkový
(Pselnophorus heterodactyla)
rod: Pselnophorus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec šípkový
(Cnaemidophorus rhododactyla)
rod: Cnaemidophorus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
13 
pierkavec šedastý
(Capperia lorana)
rod: Capperia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec škardový
(Crombrugghia distans)
rod: Crombrugghia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
12 
pierkavec blšníkový
(Oidaematophorus lithodactyla)
rod: Oidaematophorus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
2 
pierkavec bodkovaný
(Stenoptilia bipunctidactyla)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
3 
pierkavec Celeho
(Capperia celeusi)
rod: Capperia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
2 
pierkavec chlpánikový
(Oxyptilus pilosellae)
rod: Oxyptilus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
1 
pierkavec Constantov
(Oidaematophorus constanti)
rod: Oidaematophorus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec dúškový
(Merrifieldia tridactyla)
rod: Merrifieldia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec deväťsilový
(Buszkoiana capnodactylus)
rod: Buszkoiana
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
3 
pierkavec drobnokrídly
(Oxyptilus parvidactyla)
rod: Oxyptilus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec durinský
(Stenoptilia annadactyla)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec glaciolový
(Stenoptilia gratiolae)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec hôrny
(Stenoptilia pneumonanthes)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec hlaváčový
(Stenoptilia stigmatodactylus)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec horcový
(Stenoptilia graphodactyla)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec horcovníkový
(Stenoptilia coprodactylus)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec horský
(Platyptilia calodactyla)
rod: Platyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec ihlicový
(Marasmarcha lunaedactyla)
rod: Marasmarcha
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec japonský
(Emmelina argoteles)
rod: Emmelina
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
1 
pierkavec jastrabníkový
(Oxyptilus chrysodactyla)
rod: Oxyptilus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
14 
pierkavec konopáčový
(Adaina microdactyla)
rod: Adaina
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
4 
pierkavec kosienkový
(Calyciphora albodactylus)
rod: Calyciphora
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec krasovlasový
(Hellinsia carphodactyla)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec kuklíkový
(Geina didactyla)
rod: Geina
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
2 
pierkavec lesný
(Hellinsia tephradactyla)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec Lienigov
(Hellinsia lienigianus)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec lomikameňový
(Stenoptilia pelidnodactyla)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec lopúchový
(Porrittia galactodactyla)
rod: Porrittia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
1 
pierkavec mätový
(Amblyptilia acanthadactyla)
rod: Amblyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
2 
pierkavec nechtíkový
(Platyptilia farfarellus)
rod: Platyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec nedelený
(Agdistis adactyla)
rod: Agdistis
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
2 
pierkavec omanový
(Hellinsia inulae)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec orlíčkový
(Amblyptilia punctidactyla)
rod: Amblyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec pahlaváčový
(Stenoptilia stigmatoides)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec pamajoránový
(Merrifieldia baliodactylus)
rod: Merrifieldia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
4 
pierkavec pľúcnikový
(Merrifieldia leucodactyla)
rod: Merrifieldia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
6 
pierkavec pichliačový
(Calyciphora nephelodactyla)
rod: Calyciphora
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
3 
pierkavec plešivcový
(Platyptilia tesseradactyla)
rod: Platyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec plesnivčekový
(Hellinsia distinctus)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec podbeľový
(Platyptilia gonodactyla)
rod: Platyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
13 
pierkavec povojový
(Pterophorus pentadactyla)
rod: Pterophorus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
63 
pierkavec pupencový
(Emmelina monodactyla)
rod: Emmelina
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
27 
pierkavec rebríčkový
(Gillmeria pallidactyla)
rod: Gillmeria
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
4 
pierkavec rosičkový
(Buckleria paludum)
rod: Buckleria
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec sinokvetový
(Calyciphora xanthodactyla)
rod: Calyciphora
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec skaliskový
(Hellinsia didactylites)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
1 
pierkavec smutný
(Crombrugghia tristis)
rod: Crombrugghia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec srdcovníkový
(Capperia trichodactyla)
rod: Capperia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec starčekový
(Platyptilia nemoralis)
rod: Platyptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
1 
pierkavec stredomorský
(Merrifieldia malacodactylus)
rod: Merrifieldia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec veronikový
(Stenoptilia pterodactyla)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
13 
pierkavec vratičový
(Gillmeria ochrodactyla)
rod: Gillmeria
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
13 
pierkavec vresoviskový
(Oxyptilus ericetorum)
rod: Oxyptilus
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec zemežlčový
(Stenoptilia zophodactylus)
rod: Stenoptilia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
pierkavec zlatobyľový
(Hellinsia osteodactylus)
rod: Hellinsia
čeľaď: Pterophoridae (pierkavcovité)
plôškavec
plôškavec čiernohlavý
(Bucculatrix nigricomella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
2 
plôškavec Bechsteinov
(Bucculatrix bechsteinella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
2 
plôškavec bieloplôškový
(Bucculatrix albedinella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec biely
(Bucculatrix absinthii)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
2 
plôškavec bledý
(Bucculatrix ratisbonensis)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec brestový
(Bucculatrix ulmella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec brezový
(Bucculatrix demaryella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec jelšový
(Bucculatrix cidarella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec králikový
(Bucculatrix argentisignella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec krušinový
(Bucculatrix frangutella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec lesný
(Bucculatrix ulmifoliae)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec lipový
(Bucculatrix thoracella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec Nolteho
(Bucculatrix noltei)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
2 
plôškavec palinový
(Bucculatrix artemisiella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
2 
plôškavec panónsky
(Bucculatrix pannonica)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec pupencový
(Bucculatrix cantabricella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec rebríčkový
(Bucculatrix cristatella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec slamihový
(Bucculatrix gnaphaliella)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
plôškavec zlatovláskový
(Bucculatrix maritima)
rod: Bucculatrix
čeľaď: Bucculatricidae (plôškavcovité)
1 
plodožrút
plodožrút šípkový
(Carposina scirrhosella)
rod: Carposina
čeľaď: Carposinidae (plodožrútovité)
2 
plodožrút dráčový
(Carposina berberidella)
rod: Carposina
čeľaď: Carposinidae (plodožrútovité)
plodokaz
plodokaz angelikový
(Pammene gallicana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz ďatelinový
(Grapholita compositella)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
9 
plodokaz šípkový
(Grapholita tenebrosana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz šiškový
(Cydia strobilella)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
4 
plodokaz španielsky
(Cydia ilipulana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz útesovcový
(Grapholita internana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz úzkokrídly
(Grapholita nigrostriana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz ľubovníkový
(Lathronympha strigana)
rod: Lathronympha
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
14 
plodokaz bahniatkový
(Pammene obscurana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz borovicový
(Cydia cosmophorana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz brezový
(Pammene insulana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz broskyňový
(Grapholita molesta)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz bukvicový
(Cydia fagiglandana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
3 
plodokaz chmeľový
(Grapholita discretana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
5 
plodokaz Christophov
(Pammene christophana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz dúbravový
(Pammene splendidulana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz dubinový
(Strophedra nitidana)
rod: Strophedra
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz dubový
(Pammene querceti)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz gaštanový
(Pammene fasciana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
3 
plodokaz Grunertov
(Cydia grunertiana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz hálkomilný
(Pammene ignorata)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz hálkový
(Pammene albuginana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz hrachorový
(Grapholita orobana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz hrachový
(Cydia nigricana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz hranatoškvrnný
(Pammene argyrana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz hrčkový
(Cydia millenniana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz hruškový
(Cydia pyrivora)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
3 
plodokaz ihličinový
(Cydia illutana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz ihlicový
(Cydia microgrammana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz jablčný
(Cydia pomonella)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
8 
plodokaz jarný
(Pammene giganteana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz jaseňový
(Pammene suspectana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz javorový
(Pammene trauniana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
4 
plodokaz Jungov
(Grapholita jungiella)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz kavyľový
(Cydia intexta)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz kôrový
(Cydia duplicana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz klenový
(Pammene regiana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
7 
plodokaz konopný
(Grapholita delineana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
4 
plodokaz kručinkový
(Grapholita lathyrana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz Larsenov
(Grapholita larseni)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz lieskový
(Cydia amplana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz listnáčový
(Cydia honorana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz lucernový
(Cydia medicaginis)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz mandľový
(Pammene amygdalana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz mechúrnikový
(Grapholita nebritana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz nažkový
(Cydia inquinatana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
3 
plodokaz Ochsenheimerov
(Pammene ochsenheimeriana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz osemčiarkový
(Grapholita pallifrontana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz osikový
(Cydia corollana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz ostropyskový
(Cydia oxytropidis)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz púčikový
(Cydia conicolana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz poľný
(Grapholita caecana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz poľský
(Pammene agnotana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz praslenový
(Cydia pactolana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz rakovinný
(Cydia coniferana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz ranostajový
(Grapholita coronillana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz Rheedeho
(Pammene rhediella)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz ružičkový
(Pammene germmana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
3 
plodokaz sibírsky
(Grapholita difficilana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz slivkový
(Grapholita funebrana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
2 
plodokaz strukový
(Grapholita lunulana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz strukovinový
(Grapholita gemmiferana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz svrčinový
(Cydia indivisa)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz taricový
(Selania leplastriana)
rod: Selania
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz tŕňový
(Pammene spiniana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz topoľový
(Pammene populana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz trnkový
(Grapholita janthinana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz východný
(Cydia leguminana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz vŕbový
(Cydia servillana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz višňový
(Grapholita lobarzewskii)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz vikový
(Grapholita fissana)
rod: Grapholita
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
3 
plodokaz vrbinný
(Cydia exquisitana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz Weirov
(Strophedra weirana)
rod: Strophedra
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
1 
plodokaz zanovätníkový
(Cydia succedana)
rod: Cydia
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
plodokaz zlatoškvrnný
(Pammene aurana)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
5 
plodokaz zlatohnedý
(Pammene aurita)
rod: Pammene
čeľaď: Tortricidae (obaľovačovité)
4 
ploskáč
ploskáč angelikový
(Agonopterix angelicella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč čiernoškvrnný
(Agonopterix liturosa)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč šedý
(Exaeretia allisella)
rod: Exaeretia
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč štedrecový
(Agonopterix nervosa)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč švédsky
(Depressaria sordidatella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč úhorový
(Agonopterix propinquella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč ľubovníkový
(Agonopterix hypericella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč Beckmannov
(Depressaria beckmanni)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč bedrovníkový
(Depressaria pimpinellae)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč bielobodý
(Depressaria albipunctella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč bielohlavý
(Depressaria emeritella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč boľševníkový
(Agonopterix heracliana)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
4 
ploskáč bodliakový
(Agonopterix carduella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč bolehlavový
(Agonopterix alstromeriana)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
4 
ploskáč dúbravový
(Agonopterix parilella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč deväťsilový
(Agonopterix petasitis)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč Douglasov
(Depressaria douglasella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč Heydenov
(Depressaria heydenii)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč hluchavkový
(Depressaria ultimella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč Hofmannov
(Depressaria hofmanni)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč jarmankový
(Agonopterix astrantiae)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč jasencový
(Agonopterix furvella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč jednofarebný
(Depressaria badiella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč kamzičníkový
(Agonopterix doronicella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč Kökeritzov
(Agonopterix kaekeritziana)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč kosienkový
(Agonopterix pallorella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč kotúčový
(Agonopterix cnicella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč krasovlasový
(Agonopterix nanatella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč krúžkovaný
(Agonopterix oinochroa)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč krkoškový
(Depressaria chaerophylli)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč kručinkový
(Agonopterix scopariella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč lazerníkový
(Agonopterix rotundella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč lieskový
(Semioscopis avellanella)
rod: Semioscopis
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč lopúchový
(Agonopterix arenella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
9 
ploskáč mrkvový
(Depressaria depressana)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč nevädzový
(Agonopterix laterella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč očkatý
(Semioscopis oculella)
rod: Semioscopis
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč okrúhlolistový
(Depressaria bupleurella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč olšovníkový
(Agonopterix selini)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč paštrnákový
(Depressaria heraclei)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč palinový
(Depressaria artemisiae)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč pálčivkový
(Agonopterix quadripunctata)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč pospolitý
(Agonopterix multiplicella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč potočníkový
(Agonopterix capreolella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč prútnatcový
(Agonopterix assimilella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč prerastlíkový
(Agonopterix adspersella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč purpurový
(Agonopterix purpurea)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč rakytový
(Agonopterix conterminella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč rascový
(Depressaria daucella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč rebricový
(Depressaria libanotidella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč rimbabový
(Exaeretia culcitella)
rod: Exaeretia
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč ružovkastý
(Levipalpus hepatariella)
rod: Levipalpus
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč sezelový
(Agonopterix hippomarathri)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč smldníkový
(Depressaria discipunctella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč starčekový
(Agonopterix senecionis)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč Steinkellnerov
(Semioscopis steinkellneriana)
rod: Semioscopis
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
11 
ploskáč stepný
(Depressaria marcella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč striekaný
(Semioscopis strigulana)
rod: Semioscopis
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč tavoľníkový
(Depressaria hystricella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč trebuľkový
(Agonopterix curvipunctosa)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč trnkový
(Luquetia lobella)
rod: Luquetia
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
1 
ploskáč valeriánový
(Depressaria pulcherrimella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč vŕbový
(Agonopterix ocellana)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč veľký
(Agonopterix ciliella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
3 
ploskáč vratičový
(Depressaria olerella)
rod: Depressaria
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
2 
ploskáč Yeatov
(Agonopterix yeatiana)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáč zanovätníkový
(Agonopterix atomella)
rod: Agonopterix
čeľaď: Depressariidae (ploskáčovité)
ploskáčik
ploskáčik
(Phyllonorycter issikii)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik agátový
(Phyllonorycter robiniella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
3 
ploskáčik čerešňový
(Eudarcia lobata)
rod: Eudarcia
čeľaď: Tineidae (moľovité)
ploskáčik čiernohlavý
(Phyllonorycter stettinensis)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik ďatelinový
(Phyllonorycter insignitella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik úhľadný
(Phyllonorycter lautella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik žltý
(Phyllonorycter delitella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik brestový
(Phyllonorycter ulmifoliella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik brezový
(Phyllonorycter cavella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik brusnicový
(Phyllonorycter junoniella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik bukový
(Phyllonorycter maestingella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
ploskáčik cerinový
(Phyllonorycter ilicifoliella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik cerový
(Phyllonorycter abrasella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik chvostíkatý
(Phyllonorycter parisiella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik devätorníkový
(Phyllonorycter helianthemella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik dubinový
(Phyllonorycter roboris)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
ploskáčik dulový
(Phyllonorycter cydoniella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Esperov
(Phyllonorycter esperella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Frölichov
(Phyllonorycter froelichiella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik gaštanový
(Phyllonorycter messaniella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Harrisov
(Phyllonorycter harrisella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
3 
ploskáčik hájový
(Phyllonorycter dubitella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik Heegerov
(Phyllonorycter heegeriella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik hlaváčový
(Phyllonorycter scabiosella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik hlohový
(Phyllonorycter oxyacanthae)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik hlohyňový
(Phyllonorycter leucographella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik hrabový
(Phyllonorycter tenerella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik hrachorový
(Phyllonorycter nigrescentella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik jabloňový
(Phyllonorycter blancardella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
3 
ploskáčik javorový
(Phyllonorycter acerifoliella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik jelšinový
(Phyllonorycter strigulatella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik jelšový
(Phyllonorycter rajella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik jesenný
(Phyllonorycter acaciella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik južný
(Phyllonorycter distentella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik kalinový
(Phyllonorycter lantanella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Kleemannov
(Phyllonorycter kleemannella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik klenový
(Phyllonorycter geniculella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik košikársky
(Phyllonorycter viminetorum)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik kručinkový
(Phyllonorycter fraxinella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik kručinkovcový
(Phyllonorycter phyllocytisi)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik lesný
(Phyllonorycter kuhlweiniella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik lieskový
(Phyllonorycter coryli)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik lindový
(Phyllonorycter comparella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik listový
(Phyllonorycter quercifoliella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
ploskáčik lucernový
(Phyllonorycter medicaginella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Mannov
(Phyllonorycter mannii)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Müllerov
(Phyllonorycter muelleriella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
ploskáčik mišpuľový
(Phyllonorycter mespilella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik mliečny
(Phyllonorycter platanoidella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik mnohožravý
(Phyllonorycter corylifoliella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik močariskový
(Phyllonorycter connexella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Nicelliho
(Phyllonorycter nicellii)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
ploskáčik osikový
(Phyllonorycter sagitella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik ovocný
(Phyllonorycter sorbi)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik pagaštanový
(Cameraria ohridella)
rod: Cameraria
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
4 
ploskáčik päťháčikový
(Phyllonorycter quinqueguttella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik platanový
(Phyllonorycter platani)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik rakytový
(Phyllonorycter salicicolella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Schreberov
(Phyllonorycter schreberella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik slamovožltý
(Phyllonorycter scitulella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik Staintonov
(Phyllonorycter staintoniella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik topoľový
(Phyllonorycter populifoliella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik trnkový
(Phyllonorycter spinicolella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik trojpásavý
(Phyllonorycter tristrigella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik vŕbový
(Phyllonorycter pastorella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik vrbinný
(Phyllonorycter hilarella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik vrbinový
(Phyllonorycter salictella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik zadymený
(Phyllonorycter agilella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
ploskáčik zanovätníkový
(Phyllonorycter scopariella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik západný
(Phyllonorycter apparella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
ploskáčik zemolezový
(Phyllonorycter emberizaepenella)
rod: Phyllonorycter
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
podkopáčik
podkopáčik špirálový
(Leucoptera malifoliella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik štedrecový
(Leucoptera laburnella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik ľadencový
(Leucoptera lotella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik ľubovníkový
(Leucoptera lustratella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik Hartmannov
(Phyllobrostis hartmanni)
rod: Phyllobrostis
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik Heringov
(Leucoptera heringiella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik hrachorový
(Leucoptera lathyrifoliella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
1 
podkopáčik javorový
(Leucoptera aceris)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik ovocný
(Lyonetia clerkella)
rod: Lyonetia
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik prútnatcový
(Leucoptera spartifoliella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
4 
podkopáčik pupencový
(Bedellia somnulentella)
rod: Bedellia
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
1 
podkopáčik rojovníkový
(Lyonetia ledi)
rod: Lyonetia
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik slivkový
(Lyonetia prunifoliella)
rod: Lyonetia
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik topoľový
(Leucoptera sinuella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik vŕbový
(Lyonetia pulverulentella)
rod: Lyonetia
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podkopáčik vičencový
(Leucoptera onobrychidella)
rod: Leucoptera
čeľaď: Lyonetiidae (podkopáčikovité)
podobník
podobník
(Pyropteron chrysidiformis)
rod: Pyropteron
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník čiernohlavý
(Sesia melanocephala)
rod: Sesia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník čistcový
(Chamaesphecia dumonti)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
2 
podobník šalviový
(Chamaesphecia doleriformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník štíhly
(Chamaesphecia astatiformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník štiavový
(Pyropteron triannuliforme)
rod: Pyropteron
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
4 
podobník útesovcový
(Bembecia uroceriformis)
rod: Bembecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník ľubovníkový
(Chamaesphecia nigrifrons)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník balotový
(Chamaesphecia annellata)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník bodruškovitý
(Synanthedon cephiformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník brezový
(Synanthedon scoliaeformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník devätorníkový
(Pyropteron affine)
rod: Pyropteron
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník divozelový
(Chamaesphecia masariformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník dubový
(Synanthedon conopiformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník hnedokrídly
(Paranthrene insolita)
rod: Paranthrene
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník hrabavkovitý
(Synanthedon spheciformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník ihlicový
(Bembecia albanensis)
rod: Bembecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník imelcový
(Synanthedon loranthi)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník jarný
(Chamaesphecia tenthrediniformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
4 
podobník jednopásavý
(Chamaesphecia euceraeformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník komárovitý
(Synanthedon culiciformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník kozincový
(Bembecia puella)
rod: Bembecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník krúživkovitý
(Chamaesphecia empiformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
23 
podobník kručinkový
(Bembecia megillaeformis)
rod: Bembecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník letný
(Chamaesphecia crassicornis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník lumkovitý
(Bembecia ichneumoniformis)
rod: Bembecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
15 
podobník močiarny
(Chamaesphecia palustris)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník mravcovitý
(Synanthedon formicaeformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
4 
podobník okankovitý
(Synanthedon myopaeformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
2 
podobník osovitý
(Synanthedon vespiformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník ovadovitý
(Paranthrene tabaniformis)
rod: Paranthrene
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
3 
podobník panónsky
(Chamaesphecia hungarica)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník pasienkový
(Chamaesphecia leucopsiformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
2 
podobník pravčelovitý
(Pennisetia hylaeiformis)
rod: Pennisetia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
4 
podobník pupencový
(Tinthia brosiformis)
rod: Tinthia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník rakytový
(Sesia bembeciformis)
rod: Sesia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
1 
podobník rešetliakový
(Synanthedon stomoxiformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník siripútkový
(Synanthedon andrenaeformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník Soffnerov
(Synanthedon soffneri)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník Spulerov
(Synanthedon spuleri)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
2 
podobník sršňovitý
(Sesia apiformis)
rod: Sesia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
17 
podobník stepný
(Chamaesphecia bibioniformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník tipuľovitý
(Synanthedon tipuliformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
6 
podobník topoľový
(Synanthedon melliniformis)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník trávničkový
(Pyropteron muscaeforme)
rod: Pyropteron
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník vŕbový
(Synanthedon flaviventris)
rod: Synanthedon
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
3 
podobník vičencový
(Bembecia scopigera)
rod: Bembecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
podobník zlatuškový
(Chamaesphecia chalciformis)
rod: Chamaesphecia
čeľaď: Sesiidae (podobníkovité)
potočníkovec
potočníkovec bučinový
(Micropterix allionella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
potočníkovec hôrny
(Micropterix aureatella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
1 
potočníkovec machový
(Micropterix aruncella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
5 
potočníkovec malý
(Micropterix myrtetella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
potočníkovec Osthelderov
(Micropterix osthelderi)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
potočníkovec Thunbergov
(Micropterix tunbergella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
1 
potočníkovec záružľový
(Micropterix calthella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
14 
potočníkovec zlatozelený
(Micropterix aureoviridella)
rod: Micropterix
čeľaď: Micropterigidae (potočníkovcovité)
1 
priadka
priadka morušová
(Bombyx mori)
rod: Bombyx
čeľaď: Bombycidae (priadkovité)
4 
priadkovček
priadkovček dubový
(Thaumetopoea processionea)
rod: Thaumetopoea
čeľaď: Thaumetopoeidae (priadkovčekovité)
2 
priadkovec
priadkovec
(Pachypasa otus)
rod: Pachypasa
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
5 
priadkovec obrúčkatý
(Malacosoma neustria)
rod: Malacosoma
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
31 
priadkovec černicový
(Macrothylacia rubi)
rod: Macrothylacia
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
78 
priadkovec ďatelinový
(Lasiocampa trifolii)
rod: Lasiocampa
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
19 
priadkovec borovicový
(Dendrolimus pini)
rod: Dendrolimus
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
23 
priadkovec brezový
(Eriogaster lanestris)
rod: Eriogaster
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
10 
priadkovec cerový
(Eriogaster rimicola)
rod: Eriogaster
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
2 
priadkovec cezmínový
(Phyllodesma ilicifolium)
rod: Phyllodesma
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
1 
priadkovec dubový
(Lasiocampa quercus)
rod: Lasiocampa
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
26 
priadkovec hlohový
(Trichiura crataegi)
rod: Trichiura
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
4 
priadkovec jaseňový
(Phyllodesma tremulifolium)
rod: Phyllodesma
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
7 
priadkovec mesiačkový
(Cosmotriche lobulina)
rod: Cosmotriche
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
1 
priadkovec mliečnikový
(Malacosoma castrense)
rod: Malacosoma
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
15 
priadkovec osikový
(Gastropacha populifolia)
rod: Gastropacha
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
15 
priadkovec ovocný
(Gastropacha quercifolia)
rod: Gastropacha
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
17 
priadkovec slivkový
(Odonestis pruni)
rod: Odonestis
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
3 
priadkovec topoľový
(Poecilocampa populi)
rod: Poecilocampa
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
9 
priadkovec trávový
(Euthrix potatoria)
rod: Euthrix
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
44 
priadkovec trnkový
(Eriogaster catax)
rod: Eriogaster
čeľaď: Lasiocampidae (priadkovcovité)
15 
priadzovček
priadzovček čierny
(Argyresthia pulchella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček čremchový
(Argyresthia semifusca)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček bobuľový
(Argyresthia praecocella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček borievčí
(Argyresthia dilectella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček borievkový
(Argyresthia arceuthina)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček brestový
(Atemelia torquatella)
rod: Atemelia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček brezový
(Argyresthia retinella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovček Brockeho
(Argyresthia brockeella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček bukový
(Argyresthia semitestacella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček hlohový
(Argyresthia bonnetella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
2 
priadzovček ihlicový
(Argyresthia abdominalis)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček jabloňový
(Argyresthia curvella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček jarabinový
(Argyresthia conjugella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček jaseňový
(Prays fraxinella)
rod: Prays
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovček jedľový
(Argyresthia fundella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček jedlinový
(Argyresthia illuminatella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček jelšový
(Argyresthia goedartella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
2 
priadzovček krovinový
(Argyresthia spinosella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
11 
priadzovček mukyňový
(Argyresthia sorbiella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček púčikový
(Argyresthia pruniella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
5 
priadzovček podhorský
(Argyresthia submontana)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček smrekový
(Argyresthia glabratella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček smrekovcový
(Argyresthia laevigatella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček striebrošedý
(Argyresthia amiantella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovček tmavý
(Prays ruficeps)
rod: Prays
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček trnkový
(Argyresthia albistria)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovček tujový
(Argyresthia thuiella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček vŕbový
(Argyresthia pygmaeella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovček zlatistý
(Argyresthia aurulentella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovček zlatožltý
(Argyresthia bergiella)
rod: Argyresthia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec
priadzovec alpínsky
(Kessleria alpicella)
rod: Kessleria
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovec čremchový
(Yponomeuta evonymella)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
10 
priadzovec bielohlavý
(Paraswammerdamia albicapitella)
rod: Paraswammerdamia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec bielohrudý
(Euhyponomeutoides albithoracellus)
rod: Euhyponomeutoides
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec biely
(Niphonympha dealbatella)
rod: Niphonympha
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovec borovicový
(Ocnerostoma piniariella)
rod: Ocnerostoma
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec bršlenový
(Yponomeuta plumbella)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
13 
priadzovec brezový
(Swammerdamia caesiella)
rod: Swammerdamia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec chvojinový
(Cedestis gysseleniella)
rod: Cedestis
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
2 
priadzovec dvanásťbodý
(Yponomeuta sedella)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovec Frieseho
(Ocnerostoma friesei)
rod: Ocnerostoma
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec hlohový
(Paraswammerdamia nebulella)
rod: Paraswammerdamia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
2 
priadzovec hruškový
(Swammerdamia pyrella)
rod: Swammerdamia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovec jabloňový
(Yponomeuta malinellus)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
4 
priadzovec jarabinový
(Swammerdamia compunctella)
rod: Swammerdamia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovec jaseňový
(Zelleria hepariella)
rod: Zelleria
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
2 
priadzovec jednopásavý
(Cedestis subfasciella)
rod: Cedestis
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec lomokameňový
(Kessleria saxifragae)
rod: Kessleria
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec mukyňový
(Yponomeuta cagnagella)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
19 
priadzovec očkatý
(Pseudoswammerdamia combinella)
rod: Pseudoswammerdamia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec ovocný
(Yponomeuta padella)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
2 
priadzovec ríbezľový
(Euhyponomeutoides ribesiella)
rod: Euhyponomeutoides
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec rozchodníkový
(Euhyponomeuta stannella)
rod: Euhyponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
priadzovec slivkový
(Yponomeuta irrorella)
rod: Yponomeuta
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
6 
priadzovec trnkový
(Scythropia crataegella)
rod: Scythropia
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
1 
priadzovec Zimmermannov
(Kessleria zimmermanni)
rod: Kessleria
čeľaď: Yponomeutidae (priadzovcovité)
prvomoľa
prvomoľa bieloškvrnná
(Heringocrania unimaculella)
rod: Heringocrania
čeľaď: Eriocraniidae (prvomoľovité)
prvomoľa brezová
(Eriocrania cicatricella)
rod: Eriocrania
čeľaď: Eriocraniidae (prvomoľovité)
prvomoľa dubová
(Dyseriocrania subpurpurella)
rod: Dyseriocrania
čeľaď: Eriocraniidae (prvomoľovité)
5 
prvomoľa purpurová
(Eriocrania semipurpurella)
rod: Eriocrania
čeľaď: Eriocraniidae (prvomoľovité)
prvomoľa Sparrmannova
(Eriocrania sparrmannella)
rod: Eriocrania
čeľaď: Eriocraniidae (prvomoľovité)
psota
psota
(Caryocolum srnkai)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota americká
(Coleotechnites piceaella)
rod: Coleotechnites
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota anglická
(Syncopacma vinella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Arenbergerova
(Scrobipalpa arenbergeri)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota čerešňová
(Gelechia scotinella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota čerkáčová
(Monochroa conspersella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota červenosivá
(Filatima tephritidella)
rod: Filatima
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota čierna
(Gelechia nigra)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota čučoriedková
(Neofaculta infernella)
rod: Neofaculta
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota ďatelinová
(Dichomeris limosellus)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota ďatelinovcová
(Teleiodes sequax)
rod: Teleiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota šedastá
(Bryotropha galbanella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota šesťškvrnná
(Chrysoesthia sexguttella)
rod: Chrysoesthia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota škripinová
(Monochroa lucidella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota škvrnitá
(Mirificarma maculatella)
rod: Mirificarma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota škvrnkatá
(Caryocolum blandella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota španielska
(Gladiovalva aizpuruai)
rod: Gladiovalva
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota štetková
(Metzneria neuropterella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota štiavcová
(Monochroa rumicetella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota štiavičková
(Neofriseria peliella)
rod: Neofriseria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)

psota šupinkatá
(Psoricoptera gibbosella)
rod: Psoricoptera
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
7 
psota švédska
(Syncopacma suecicella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota útesovcová
(Brachmia blandella)
rod: Brachmia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota ľadencová
(Syncopacma cinctella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota žltkastá
(Bryotropha senectella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota žltopásavá
(Syncopacma ochrofasciella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota žltovlásková
(Eulamprotes ochricapilla)
rod: Eulamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota ľubovníková
(Eulamprotes atrella)
rod: Eulamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota Éhikeho
(Metzneria ehikeella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota balkánska
(Megacraspedus imparellus)
rod: Megacraspedus
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota bôľhojová
(Aproaerema anthyllidella)
rod: Aproaerema
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota biela
(Carpatolechia alburnella)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota bieločelová
(Syncopacma albifrontella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota bodkatá
(Carpatolechia aenigma)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota bodkovaná
(Metzneria paucipunctella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota borievčia
(Dichomeris marginella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota borievková
(Dichomeris juniperella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota borková
(Gelechia rhombelliformis)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota borovicová
(Exoteleia dodecella)
rod: Exoteleia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota Brahmova
(Scrobipalpa brahmiella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota brestová
(Carpatolechia fugacella)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota brezinová
(Anacampsis blattariella)
rod: Anacampsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota brezová
(Carpatolechia proximella)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota broskyňová
(Anarsia lineatella)
rod: Anarsia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota bylinná
(Monochroa inflexella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota cerová
(Anacampsis timidella)
rod: Anacampsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota cheirantová
(Crossobela trinotella)
rod: Crossobela
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota chorvátska
(Chionodes holosericella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota dánska
(Bryotropha plantariella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota dúšková
(Eulamprotes superbella)
rod: Eulamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota deväťsilová
(Scrobipalpula psilella)
rod: Scrobipalpula
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota devätorníková
(Mesophleps silacella)
rod: Mesophleps
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota divozelová
(Nothris verbascella)
rod: Nothris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota domová
(Bryotropha domestica)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota dráčová
(Pseudotelphusa tessella)
rod: Pseudotelphusa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota drieňová
(Carpatolechia decorella)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota drobná
(Monochroa parvulata)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota dubinová
(Stenolechiodes pseudogemmellus)
rod: Stenolechiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota dubová
(Stenolechia gemmella)
rod: Stenolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota dvojškvrnná
(Iwaruna biguttella)
rod: Iwaruna
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota dvojbodá
(Megacraspedus binotella)
rod: Megacraspedus
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Dzieduszyckiho
(Sattleria dzieduszyckii)
rod: Sattleria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Erichova
(Scrobipalpa erichi)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Fischerova
(Caryocolum fischerella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota gaštanová
(Teleiodes flavimaculella)
rod: Teleiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota guľočková
(Nothris lemniscellus)
rod: Nothris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota hálkotvorná
(Caulastrocecis furfurella)
rod: Caulastrocecis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Hübnerova
(Caryocolum huebneri)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota Herbichova
(Gnorimoschema herbichii)
rod: Gnorimoschema
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota hlohová
(Teleiodes vulgella)
rod: Teleiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota hnedá
(Aroga velocella)
rod: Aroga
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota hnedočierna
(Bryotropha affinis)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota hnedosivá
(Stomopteryx remissella)
rod: Stomopteryx
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota Hornigova
(Monochroa hornigi)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota hrabová
(Dichomeris ustalella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota hrdzavožltá
(Dichomeris derasella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
10 
psota hrušková
(Recurvaria leucatella)
rod: Recurvaria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota hviezdicová
(Caryocolum proximum)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota ibišová
(Platyedra subcinerea)
rod: Platyedra
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota jabloňová
(Gelechia rhombella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota javorová
(Teleiodes luculella)
rod: Teleiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota jednofarebná
(Eulamprotes unicolorella)
rod: Eulamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota južná
(Bryotropha tachyptilella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota klamlivá
(Metzneria santolinella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota klínoškvrnná
(Gelechia cuneatella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota klenová
(Altenia scriptella)
rod: Altenia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota Klimeschova
(Iwaruna klimeschi)
rod: Iwaruna
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota klinčeková
(Caryocolum leucomelanella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota kosatcová
(Monochroa divisella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota kosienková
(Scrobipalpa acuminatella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota kotúčová
(Aristotelia decurtella)
rod: Aristotelia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota kovovolesklá
(Aristotelia subericinella)
rod: Aristotelia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota kozincová
(Syncopacma cincticulella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota krasová
(Stomopteryx detersella)
rod: Stomopteryx
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota krémová
(Caulastrocecis pudicellus)
rod: Caulastrocecis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Krösmannova
(Caryocolum kroesmanniella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota krovinová
(Filatima spurcella)
rod: Filatima
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota kručinková
(Mirificarma lentiginosella)
rod: Mirificarma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota kruhoškvrnná
(Gelechia sestertiella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota kuričková
(Caryocolum alsinella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota láskavcová
(Chrysoesthia drurella)
rod: Chrysoesthia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
5 
psota lúčna
(Sophronia sicariellus)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota lesná
(Teleiodes saltuum)
rod: Teleiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota letná
(Metzneria aestivella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota lišajníková
(Chionodes continuella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota liesková
(Parachronistis albiceps)
rod: Parachronistis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota lipkavcová
(Monochroa nomadella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota lipová
(Carpatolechia fugitivella)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota lobodová
(Scrobipalpa atriplicella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota lopúchová
(Metzneria lappella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
4 
psota lucernová
(Athrips nigricostella)
rod: Athrips
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota machožravá
(Bryotropha basaltinella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota machomilná
(Neofriseria singula)
rod: Neofriseria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota machová
(Pseudotelphusa scalella)
rod: Pseudotelphusa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota majoránová
(Acompsia schmidtiellus)
rod: Acompsia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota malinová
(Argolamprotes micella)
rod: Argolamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota margarétová
(Scrobipalpa chrysanthemella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota medničková
(Anasphaltis renigerellus)
rod: Anasphaltis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Metznerova
(Metzneria metzneriella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota močarisková
(Monochroa palustrellus)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota mokraďová
(Teleiopsis diffinis)
rod: Teleiopsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Moritzova
(Cosmardia moritzella)
rod: Cosmardia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota mrlíková
(Scrobipalpa obsoletella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota nemecká
(Syncopacma albipalpella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota nenápadná
(Bryotropha patockai)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota nevädzníková
(Scrobipalpa pauperella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota nevädzova
(Metzneria aprilella)
rod: Metzneria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota nevädzovcová
(Dichomeris rasilella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota očkatá
(Gelechia sororculella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota obilná
(Sitotroga cerealella)
rod: Sitotroga
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota odchylná
(Ptocheuusa abnormella)
rod: Ptocheuusa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota ohnivá
(Mirificarma eburnella)
rod: Mirificarma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota okrová
(Monochroa lutulentella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota olovenolesklá
(Eulamprotes plumbella)
rod: Eulamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota omanová
(Apodia bifractella)
rod: Apodia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota orličníková
(Monochroa cytisella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota osiková
(Anacampsis populella)
rod: Anacampsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota ostricová
(Monochroa arundinetella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota ovocná
(Recurvaria nanella)
rod: Recurvaria
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota paklinčeková
(Caryocolum vicinella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota palinová
(Scrobipalpa artemisiella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota papuľková
(Acompsia tripunctella)
rod: Acompsia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota Patočkova
(Athrips patockai)
rod: Athrips
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota párnobodá
(Pseudotelphusa paripunctella)
rod: Pseudotelphusa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota páskatá
(Caryocolum cassella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota púčiková
(Gelechia senticetella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota pňová
(Caryocolum blandelloides)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota piesočná
(Bryotropha desertella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota pletivová
(Sophronia consanguinella)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota počerná
(Monochroa tenebrella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota poľná
(Chionodes distinctella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota podbeľová
(Scrobipalpula tussilaginis)
rod: Scrobipalpula
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota podkovková
(Syncopacma patruella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota podlhovastá
(Monochroa elongella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota podunajská
(Sophronia ascalis)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota popolavá
(Acompsia cinerella)
rod: Acompsia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
4 
psota poprášená
(Xystophora pulveratella)
rod: Xystophora
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota prúžkovaná
(Isophrictis striatella)
rod: Isophrictis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
5 
psota prútnatcová
(Mirificarma mulinella)
rod: Mirificarma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota priamočiara
(Anacampsis scintillella)
rod: Anacampsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota priečkatá
(Syncopacma linella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota prstnatcová
(Megacraspedus dolosellus)
rod: Megacraspedus
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota pruhovaná
(Sophronia chilonella)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota prvosienková
(Monochroa servella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota pupencová
(Helcystogramma triannulella)
rod: Helcystogramma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota rakúska
(Sophronia illustrella)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota rakytníková
(Teleiodes wagae)
rod: Teleiodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota rakytová
(Anacampsis temerella)
rod: Anacampsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota ranostajová
(Syncopacma coronillella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota rúbanisková
(Helcystogramma lineolella)
rod: Helcystogramma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota rebríčkova
(Sophronia humerella)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota Reiprichova
(Scrobipalpa reiprichi)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota repová
(Scrobipalpa ocellatella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota rožcová
(Caryocolum blandulella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota rubopáskatá
(Syncopacma taeniolella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota rumanová
(Isophrictis anthemidella)
rod: Isophrictis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota rumunská
(Pseudotelphusa istrella)
rod: Pseudotelphusa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota samadenská
(Scrobipalpa samadensis)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota Sangova
(Syncopacma sangiella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Schleichova
(Caryocolum schleichi)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota silenkožravá
(Caryocolum inflativorella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota silenková
(Caryocolum cauligenella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota sitnianska
(Chrysoesthia verrucosa)
rod: Chrysoesthia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota sivá
(Anarsia spartiella)
rod: Anarsia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota sivohnedá
(Prolita solutella)
rod: Prolita
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota skalisková
(Anacampsis obscurella)
rod: Anacampsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota skalníková
(Athrips rancidella)
rod: Athrips
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota slamihová
(Scrobipalpa murinella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota slanisková
(Scrobipalpa nitentella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota slezová
(Pexicopia malvella)
rod: Pexicopia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota smldníková
(Brachmia dimidiella)
rod: Brachmia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota smlzová
(Helcystogramma lutatella)
rod: Helcystogramma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota smolničková
(Caryocolum amaurella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota smrečinová
(Dichomeris latipennella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota smreková
(Chionodes electella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota smrekovcová
(Chionodes tragicella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota snežná
(Teleiopsis bagriotella)
rod: Teleiopsis
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Stauerova
(Gnorimoschema steueri)
rod: Gnorimoschema
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota stepná
(Sophronia semicostella)
rod: Sophronia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota strakatá
(Caryocolum junctella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota striebropásavá
(Eulamprotes wilkella)
rod: Eulamprotes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota strnisková
(Scrobipalpa proclivella)
rod: Scrobipalpa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota stromová
(Dichomeris alacella)
rod: Dichomeris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
5 
psota suchomilná
(Monochroa sepicolella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota talianska
(Athrips amoenella)
rod: Athrips
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota túžobníková
(Monochroa simplicella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
Psota
Psota tekovská
(Monochroa tekovella)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota
psota Tischerova
(Caryocolum tischeriella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota tmavá
(Bryotropha umbrosella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota tmavošedá
(Bryotropha similis)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota topoľová
(Gelechia turpella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota trávničková
(Aristotelia brizella)
rod: Aristotelia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota trávová
(Chilopselaphus balneariellus)
rod: Chilopselaphus
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota trnková
(Aroga flavicomella)
rod: Aroga
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota trojškvrnná
(Caryocolum marmoreum)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota trojbodá
(Ephysteris inustella)
rod: Ephysteris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota trojfarebná
(Caryocolum tricolorella)
rod: Caryocolum
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota tropická
(Ephysteris promptella)
rod: Ephysteris
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota trsťová
(Brachmia inornatella)
rod: Brachmia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota uhorská
(Stomopteryx hungaricella)
rod: Stomopteryx
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vŕbová
(Carpatolechia notatella)
rod: Carpatolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota večerná
(Chionodes fumatella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota veľkoškvrnná
(Hypatima rhomboidella)
rod: Hypatima
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota veľkokrídla
(Atremaea lonchoptera)
rod: Atremaea
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota viková
(Xystophora carchariella)
rod: Xystophora
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
1 
psota viničová
(Parastenolechia nigrinotella)
rod: Parastenolechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vlhkomilná
(Monochroa niphognatha)
rod: Monochroa
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vrbicová
(Aristotelia subdecurtella)
rod: Aristotelia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
2 
psota vrbinná
(Gelechia muscosella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vrbinová
(Gelechia asinella)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vrchovská
(Gelechia sabinellus)
rod: Gelechia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vresová
(Prolita sexpunctella)
rod: Prolita
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vresovcová
(Aristotelia ericinella)
rod: Aristotelia
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vresovisková
(Neofaculta ericetella)
rod: Neofaculta
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota vysokohorská
(Chionodes luctuella)
rod: Chionodes
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota Wormova
(Syncopacma wormiella)
rod: Syncopacma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota zanovätníková
(Mirificarma cytisella)
rod: Mirificarma
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
3 
psota zákrpková
(Megacraspedus separatellus)
rod: Megacraspedus
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota zemná
(Bryotropha terrella)
rod: Bryotropha
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psota zemolezová
(Athrips mouffetella)
rod: Athrips
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
4 
psota zrnistá
(Megacraspedus lanceolellus)
rod: Megacraspedus
čeľaď: Gelechiidae (psotovité)
psotička
psotička čarovníková
(Mompha terminella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička žltá
(Mompha ochraceella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička bielohrudná
(Mompha propinquella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička bledožltá
(Mompha lacteella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička Bradleyho
(Mompha bradleyi)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička devätorníková
(Mompha miscella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička jesenná
(Mompha divisella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička kyprinová
(Mompha sturnipennella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička Langova
(Mompha langiella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička malinisková
(Mompha idaei)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
2 
psotička okrová
(Mompha epilobiella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
3 
psotička pomarančová
(Mompha locupletella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička Raschkova
(Mompha raschkiella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička spojitá
(Mompha confusella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
psotička väčšia
(Mompha conturbatella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
2 
psotička vrbovková
(Mompha subbistrigella)
rod: Mompha
čeľaď: Momphidae (psotičkovité)
2 
psotka
psotka agátová
(Parectopa robiniella)
rod: Parectopa
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka astrová
(Aristaea pavoniella)
rod: Aristaea
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka azalková
(Caloptilia azaleella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka červená
(Caloptilia rufipennella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka ľubovníková
(Euspilapteryx auroguttella)
rod: Euspilapteryx
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
5 
psotka brezinová
(Caloptilia betulicola)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka brezová
(Parornix betulae)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka Brongniardova
(Acrocercops brongniardella)
rod: Acrocercops
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka buková
(Parornix fagivora)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka chmeľová
(Caloptilia fidella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka chvostíková
(Ornixola caudulatella)
rod: Ornixola
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
4 
psotka dubová
(Caloptilia alchimiella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka Fribergova
(Caloptilia fribergensis)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka hlohová
(Parornix anglicella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka Hofmannova
(Sauterina hofmanniella)
rod: Sauterina
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka horčiaková
(Calybites phasianipennella)
rod: Calybites
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka horská
(Callisto coffeella)
rod: Callisto
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka hrabová
(Parornix carpinella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka hrušková
(Parornix anguliferella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka ihlicová
(Parectopa ononidis)
rod: Parectopa
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka jabloňová
(Callisto denticulella)
rod: Callisto
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
psotka jarabinová
(Parornix scoticella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka jaseňová
(Caloptilia cuculipennella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka javorová
(Caloptilia semifascia)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka jelšinová
(Caloptilia falconipennella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
3 
psotka jelšová
(Caloptilia elongella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka klenová
(Caloptilia hemidactylella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka Kollarova
(Micrurapteryx kollariella)
rod: Micrurapteryx
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka kostihojová
(Dialectica imperialella)
rod: Dialectica
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka krovinová
(Parornix torquillella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
psotka liesková
(Parornix devoniella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka orechová
(Caloptilia roscipennella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka orgovánová
(Gracillaria syringella)
rod: Gracillaria
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka palinová
(Leucospilapteryx omissella)
rod: Leucospilapteryx
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka Pfaffenzellerova
(Callisto pfaffenzelleri)
rod: Callisto
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka rešetliaková
(Calybites quadrisignella)
rod: Calybites
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka simplonská
(Spulerina simploniella)
rod: Spulerina
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka sinokvetová
(Aspilapteryx limosella)
rod: Aspilapteryx
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
psotka skorocelová
(Aspilapteryx tringipennella)
rod: Aspilapteryx
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka stopková
(Parornix petiolella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka Szöcsova
(Parornix szocsi)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka tavoľníková
(Parornix mixta)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka tmavá
(Parornix tenella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka topoľová
(Caloptilia populetorum)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka trnková
(Parornix finitimella)
rod: Parornix
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
psotka vŕbová
(Caloptilia stigmatella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
1 
psotka veľká
(Caloptilia robustella)
rod: Caloptilia
čeľaď: Gracillariidae (psotkovité)
2 
Copyright © 2004-2019 FotoNet, všetky práva vyhradené. Optimalizované pre Mozilla Firefox.