Hm, kdesi som čítal, že tento druh je na Slovensku veľmi vzácny a vraj rastie iba na jedinej lokalite na Slovensku. No, ako pozerám, asi to tak celkom nebude. Máme na Slovensku taký nejaký vzácny teplomilný Astragalus?
Mário, bingo!
Je to Astragalus exscapus a tú lokalitu v Podunajsku poznám, je to zároveň asi posledná lokalita jedného motýľa na Slovensku. Tento rok tam konečne začali pásť a snáď sa to pred sukcesiou podarí zachrániť.
Dííky moc 🙂
Sukcesia je "sviňa", co by som dal za to keby som mohol vidiet slovensku prirodu v case ked sa este hospodárilo tradičnými spôsobmi. Teraz sa mozem len pohorsovat nad zarastenými a zarastajúcimi nelesnými biotopmi od xerotermov az po horské lúky, ale urobit sa s tým nedá prakticky nic . Dúfam, ze to pasenie im tam vydrzí...
Pre pridanie komentára sa prihlás.
HD náhľad je dostupný len pre prihlásených používateľov.
http://www.foto-net.sk/?idi=15999
http://www.foto-net.sk/?idi=5896
Je to Astragalus exscapus a tú lokalitu v Podunajsku poznám, je to zároveň asi posledná lokalita jedného motýľa na Slovensku. Tento rok tam konečne začali pásť a snáď sa to pred sukcesiou podarí zachrániť.
Dííky moc 🙂