neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  


zobraziť všetky fotografie týždňa
Hybomitra lundbecki
autor: Pavol Kolárik


WWW.PRE-NAKUPOVANIE.SK - Najbližšie predajne. Otváracie hodiny a kontaktné informácie vašich obľúbených predajní, obchodov alebo prevádzok. Vyhľadávanie na mape. Zoznam firiem. Mestá Slovenska.

prehľad všetkých fotografií
Stenhomalus bicolor
Čeľaď: Cerambycidae
Rod: Stenhomalus
Photo ID: 90900 z galérie hmyz
Autor:

josef dvořák   
Lokalita: Jihlava,
Dátum: n/a
Určovateľ: Frank Köhler


6x


Vaše komentáre a názory k fotografii:
 
08. 01. 2013 - 01:18:12
Tá lokalita asi nebude pravda, je to z prineseného dreva?
08. 01. 2013 - 02:56:59
RE: vaclav kautman (08. 01. 2013 - 01:18:12)
Václave,fotil jsem to 2007 při zastávce u Jihlavy.Na nějaké polní cestě,fotka je bleskem na stéblu,tak asi v trávě.Nepřikládal jsem žádný význam malému tesaříčkovi,proto jen 3 dokumentační fotky a pryč.Asi až za 3 roky to Frank determinoval(podle fotky)a bylo mi řečeno,že to nebyl úplně špatný a nejběžnější nález.Není to rozhodně z přineseného dřeva, to jsem zatím nikdy nezkoušel (i když pro kolegu jsem dřevo a větvičky vozil)
Možná někdy laik něco překvapivého najde.
Poslední roky na zahrádce u domu nacházím pravidelně druhy blanokřídlých,o kterých se píše,že jsou v ČR nezvěstné,nebo i některé druhy "vzácnější"-po 8O letech nález v ČR.Na tramvajové zastávce třeba prvonález pro ČR.
Docela mě to zajímá,prosím dej mi nějaké odkazy či informace,kde a jak žije ten bicolor.Díky
08. 01. 2013 - 11:13:17
17. 05. 2013 - 23:56:46
omlúvam sa, že píšem až teraz, akosi som si to dlhšie nevšimol. V každom prípade ide o zaujímavý nález, pokiaľ viem z Čiech a mmoravy nie sú známe nálezy. Ak tak by som ich čakal niekde na juhu moravy. Určite je to moc zaujímavé. Skúste v okolí hľadať napadnuté vetvičky bršlenu Eonymus europeus. Imága môžete nájsť už na jeseň v o vetvičkách živnej rastliny, konáriky v poraste poznáte podľa bielych flakov, opadaná kôra. O tomto čase už môžu byť vylietaní, často na kvetoch javora, niekedy hlohu, inak na živnej rastline(sklepávanie) Určite moc zaujímavé© Na fotografiu sa vzťahuje autorský zákon! Použitie, rozmnožovanie
alebo pozmeňovanie fotografie bez predošlého súhlasu autora je trestné!


Copyright © 2004-2019 FotoNet, všetky práva vyhradené. Optimalizované pre Mozilla Firefox.