neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  


zobraziť všetky fotografie týždňa
Cricetus cricetus
autor: Michal Richter


WWW.PRE-NAKUPOVANIE.SK - Najbližšie predajne. Otváracie hodiny a kontaktné informácie vašich obľúbených predajní, obchodov alebo prevádzok. Vyhľadávanie na mape. Zoznam firiem. Mestá Slovenska.

Atlas dvojkrídlovcov ( európske dvojkrídlovce (Diptera) )
Nie všetky druhy majú v záznamoch slovenský názov. Preto pre zobrazenie kompletného zoznamu voľte latinské zoradenie! Slovenské názvy sú priebežne dopĺňané.

Zoznam vypracoval: Henrik Kalivoda
prehľad NVD
vedecké radenieslovenské radenielen druhy s fotkouvšetky druhy
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - [T] - U - V - W - X - Y - Z

 FOTOGRAFICKÝ URČOVACÍ KĽÚČ (zobrazí prehľad čeľadí)
Temnostoma meridionale Krivosheina & Mamayev, 1962

 

Čeľaď: Syrphidae
Rod: Temnostoma
Zmapovaný výskyt druhu - Slovenská republika
Legenda:

Kliknutím na konkrétny záznam (bodku), si zobrazíte podrobnosti o zmapovanom údaji. Prístup k údajom chránených druhov riešia administrátori.

- záznam má exsikát
- záznam bez exsikátu
(1 záznam)


Všetky fotografie druhu 1

samec<br><br>od T. vespiforme sa líši absenciou trojuholníkových žltých škvŕn pred a na postsalárnom laloku, žlté pásy sú celkovo skôr belavé ako žlté <br><br>Tmavé predné nohy dala do tejto pozície keď ma zbadala, majú vraj napodobňovať osie tykadlá.

cf.

matej schwarz

RE: [2]

samec<br><br>vymieňam minulotýždňovú fotografiu za lepšiu - dobre tu vidno znaky na thoraxe - prerušenú žltú škvrnu v ryhe aj žltú škvrnu nesiahajúcu až na postsuturálny hrboľ

matej schwarz

samec<br><br>druh veľmi podobný druhu vespiforme, líši sa kresbou na chrbte (thoraxe): zadné žlté škvrny nesiahajú až na okraj laloku, žltá páska v chrbtovej ryhe je prerušená (u vespiforme je súvislá, len trochu zúžená)<br><br>viď napr. posledné foto v tejto diskusii: http://www.diptera.info/forum/viewthread.php?thread_id=7267&pid=32369<br><br>Potvrdené aj RNDr. Strakom: http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=524805&poradie=8&form_hash=3fe219957346d559ec0e05927463c6f0

matej schwarz

RE: [1]


Všetky fotografie druhu 1
Copyright © 2004-2019 FotoNet, všetky práva vyhradené. Optimalizované pre Mozilla Firefox.