neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  


zobraziť všetky fotografie týždňa
Hybomitra lundbecki
autor: Pavol Kolárik


WWW.PRE-NAKUPOVANIE.SK - Najbližšie predajne. Otváracie hodiny a kontaktné informácie vašich obľúbených predajní, obchodov alebo prevádzok. Vyhľadávanie na mape. Zoznam firiem. Mestá Slovenska.

Atlas dvojkrídlovcov ( európske dvojkrídlovce (Diptera) )
Nie všetky druhy majú v záznamoch slovenský názov. Preto pre zobrazenie kompletného zoznamu voľte latinské zoradenie! Slovenské názvy sú priebežne dopĺňané.

Zoznam vypracoval: Henrik Kalivoda
prehľad NVD
vedecké radenieslovenské radenielen druhy s fotkouvšetky druhy
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - [S] - T - U - V - W - X - Y - Z

 FOTOGRAFICKÝ URČOVACÍ KĽÚČ (zobrazí prehľad čeľadí)
Spilomyia manicata Rondani, 1865

 

Čeľaď: Syrphidae
Rod: Spilomyia
Zmapovaný výskyt druhu - Slovenská republika
Legenda:

Kliknutím na konkrétny záznam (bodku), si zobrazíte podrobnosti o zmapovanom údaji. Prístup k údajom chránených druhov riešia administrátori.

- záznam má exsikát
- záznam bez exsikátu
(2 záznamy)


Všetky fotografie druhu 1

samec

matej schwarz

RE: [1]

samica<br><br>trochu komplikovaný rod na určovanie, ale na Slovensku by teoreticky nemal byť problém - podľa checklistu máme len dva druhy, pričom S. diopthalmata sa ľahko odlíši podľa ornažových znakov na štítku.<br><br>Podľa kľúča M. P. Veen mi sedí napr. farba predných tíbií (sú prevažne čierne, u ďalších druhov majú viac žltej) a ďalšie znaky, nie celkom mi však sedia nákresy žltých škvŕn na thoraxe a pleure (tie na žiadny druh, ako by boli medzi).<br><br>Perfektne pripomínala osu, takmer som ju prehliadol.

matej schwarz

RE: [1]

samica<br><br>trochu komplikovaný rod na určovanie, ale na Slovensku by teoreticky nemal byť problém - podľa cchecklistu máme len dva druhy, pričom S. diopthalmata sa ľahko odlíši podľa ornačových znakov na štítku.<br><br>Podľa kľúča M. P. Veen mi sedí napr. farba predných tíbií (sú prevažne čierne, u ďalších druhov majú viac žltej) a ďalšie znaky, nie celkom mi však sedia nákresy žltých škvŕn na thoraxe a pleure (tie na žiadny druh, ako by boli medzi).

matej schwarz


Všetky fotografie druhu 1
Copyright © 2004-2019 FotoNet, všetky práva vyhradené. Optimalizované pre Mozilla Firefox.