neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  

zobraziť všetky fotografie týždňa
Saturnia caecigena
autor: Henrik Kalivoda
Rôzne zaujímavosti

Výstava "Best of FotoNet"
( vernisáž 3o.1o.2oo8 )


  Everest foto a FotoNet usporiadali v dňoch 3o.1o.-21.11.2oo8 výstavu, ktorej vernisáž sa konala 3o.1o.2oo8 o 18.oo v priestoroch Everest foto.

  Cez štandardné bratislavské zápchy som sa predsa len načas dokotúľal ku hlavnému vchodu Tower 115, kde ma už pred vchodom čakala skupinka ľudí. Andy, Honzo, Jarmila a ďalší naši známi čakali evidentne už len na mňa. Pozval som ich teda dnu a pridali sme sa k ďalším nadšencom fotografovania, ktorí boli už v priestoroch výstavy. Zvítal som sa s Petrom Marekom - hlavným páchateľom celej tejto super akcie a mohlo sa to začať.

  Slova sa ujal Peťo a privítal hostí, ktorých sa na moje prekvapenie zišlo vcelku dosť. Keďže rétorika nie je môj obor , odkoktal som pár viet na privítanie a poďakoval sa Everestu za možnosť odprezentovať FotoNet, autorov a ich krásne fotografie. Vystavených bolo 48 veľkých fotografií (30x45cm) a jedna panoráma (30x90cm), zhotovených na najkvalitnejšom fotopapieri. Výber týchto top fotiek bol subjektívny, ale myslím si, že som vybral to najlepšie čo sa do kandidátky dostalo. Napriek tomu nebol nikto z prispievateľov ukrátený, lebo všetkých takmer 200 fotiek sa dostalo na veľkú tabuľu, kde boli vystavené spoločne.Everest sa postaral aj o to, aby nám pri prezeraní fotiek nevyschlo v hrdle a hostia sa mohli ponúknuť nejakým tým vínkom, nealko nápojmi a aj niečím malým pod zub. Skrátka, prezentovali sme naozaj to "best", čo sa na stránku dostáva a chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľajú na jej budovaní, prispievajú kvalitnými fotografiami a svojimi vedomosťami - či už z oblasti prírodných vied alebo znalosťami o fotení. Bol som prekvapený, že prišlo pár ľudí aj z väčšej diaľky, napr. Tomsur zo Žiliny. Prezerali sme si fotografie, debatovali o fotení, o prírode a porovnávali techniky, čím, kto a ako fotí. Strávili sme príjemný večer s fotografmi a ľuďmi z Everest foto. Verím, že sa všetkým vernisáž aj samotná výstava páčila a že sa uvidíme aj na iných akciách. Škoda len, že sme sa všetci viac nezoznámili, možno nabudúce...ČiviNaša veľká vďaka patrí Peťovi Marekovi z Everest foto, za kompletné zorganizovanie výstavy a za veľmi príjemnú a oddychovú vernisáž.Video: http://www.youtube.com/v/QTVK-caYx94&hl=...
Fotografie: Andy Alena

Video: Ján Červenka
zobraz všetko
Copyright © 2004-2021 FotoNet, všetky práva vyhradené.