neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  

zobraziť všetky fotografie týždňa
Amanita caesarea
autor: Milos Villaris




WWW.PRE-NAKUPOVANIE.SK - Najbližšie predajne. Otváracie hodiny a kontaktné informácie vašich obľúbených predajní, obchodov alebo prevádzok. Vyhľadávanie na mape. Zoznam firiem. Mestá Slovenska.




Pridávajte nové druhy do atlasov a zapojte sa tak do celoročnej súťaže o hlavnú cenu fotoaparát Canon EOS 1100D + objektív EF-S 18-55 IS II a mnoho ďalších cien.
Trvanie súťaže: február - november 2012
Pravidlá súťaže nájdete tu: pravidlá

VÝSLEDKY SÚŤAŽE NDVA 2012

Najlepší prispievatelia v absolútnom poradí

1. miesto - Josef Dvořák (Česká Republika), 560 nových druhov
(celkový víťaz a víťaz hlavnej ceny - fotoaparátu Canon EOS 1100D + objektív EF-S 18-55 IS II )

2. miesto - Boris Assyov (Bulharsko), 482 nových druhov
(poukážka na nákup tovaru v predajni Megafoto, reklamné predmety FN)

3. miesto - Mário Duchoň (Slovenská Republika), 373 nových druhov
(poukážka na nákup tovaru v predajni Megafoto, reklamné predmety FN)

Najlepší prispievatelia do sekcie húb
1. Laco Tábi - 39 nových druhov (poukážka na nákup tovaru v predajni Megafoto, reklamné predmety FN)
2. Jozef Pavlík - 32 nových druhov (reklamné predmety FN)
3. Milan Zajac - 15 nových druhov (reklamné predmety FN)
Najlepší prispievatelia do sekcie rastlín
1. Boris Assyov - 477 nových druhov (poukážka na nákup tovaru v predajni Megafoto, reklamné predmety FN)
2. Mário Duchoň - 373 nových druhov (reklamné predmety FN)
3. Milan Zajac - 350 nových druhov (reklamné predmety FN)
Najlepší prispievatelia do sekcie živočíchov
1. josef dvořák - 560 nových druhov (poukážka na nákup tovaru v predajni Megafoto, reklamné predmety FN)
2. Laco Tábi - 127 nových druhov (reklamné predmety FN)
3. František Kosorín - 121 nových druhov (reklamné predmety FN)
Víťazom srdečne gratulujeme!
Všetkým zúčastneným patrí veľke poďakovanie za obohatenie atlasu o nové druhy, ktorých len počas súťaže pribudlo neuveriteľných 2936!


FN Team
 

Fotografie nových druhov v atlasoch od autora: Milan Zajac
Puccinellia limosa
steblovec močiarny

Podunajská rovina (790), Bokrošské slanisko




Gallotia stehlini
jašterica Stehlinova

,




Trifolium orbelicum subsp. monticolum
ďatelina orbelská hôľna

Belianske Tatry (183),




Frankenia laevis


,


Dorycnium spectabile
ďatelinovec

,


Viola cheiranthifolia
fialka

,


Tanacetum ferulaceum
vratič

,


Echium callithyrsum
hadinec

,


Dactylis smithii
reznačka

,


Solanum vespertilio
ľuľok

,


Acokanthera oblongifolia


,


Limonium imbricatum
limonka

,


Micromeria hyssopifolia


,


Frankenia pulverulenta


,


Notholaena marantae subsp. subcordata
šupinatka

,


Senna didymobotrya


,


Lotus sessilifolius
ľadenec

,


Lotus campylocladus
ľadenec

,


Sphagnum palustre
rašelinník močiarny

Turzovská vrchovina (510),




Sphagnum flexuosum
rašelinník

Turzovská vrchovina (510),




Aichryson laxum


,


Amaranthus viridis
láskavec zelený

,


Zerynthia rumina
pestroň

,


Solanum luteum
ľuľok žltý

,


Sisymbrium irio
huľavník

,


Anthocharis euphenoides
mlynárik

,


Reichardia ligulata


,


Calcitrapa melitensis
panevädza

,


Macaca sylvanus
makak magot

,


Euphorbia lamarckii
mliečnik

,


Micromeria varia


,


Descurainia bourgeauana
úhorník

,


Stachys ocymastrum
čistec

,


Brachypodium distachyon
mrvica

,


Lotus dumetorum
ľadenec

,


Araucaria heterophylla
araukária štíhla

,


Callitriche stagnalis
hviezdoš

,


Schizogyne sericea


,


Silene lagunensis
silenka

,


Lavandula buchii
levanduľa

,


Aeonium aureum


,


Ceballosia fruticosa


,


Andryala pinnatifida


,


Argyranthemum frutescens


,


Argyranthemum broussonetii


,


Argyranthemum gracile


,


Argyranthemum foeniculaceum


,


Aeonium arboreum subsp. holochrysum


,


Plantago altissima
skorocel najvyšší

Podunajská rovina (790),




Lemna gibba
žaburinka pľuzgierkatá

Podunajská rovina (790),


Euphorbia seguieriana subsp. seguieriana
mliečnik Seguierov pravý

Podunajská rovina (790),






Aeonium haworthii


,


Aeonium urbicum


,


Aeonium lindleyi


,


Aeonium canariense


,


Senecio teneriffae
starček

,
Vicia benghalensis
vika

,


Spartocytisus supranubius


,


Descurainia millefolia
úhorník

,


Hirschfeldia incana


,


Erysimum scoparium
horčičník

,


Aeonium tabuliforme


,


Myrica faya


,


Vicia sativa subsp. cordata
vika

, lúka


Panicum repens
proso

,


Oryzopsis miliacea
ryžovka

,


Lathyrus clymenum
hrachor

,


Filago pyramidata
bielolist

,


Hippocrepis rupestris
podkovka

,


Atractylis preauxiana


,


Euphorbia squamigera
mliečnik

,


Calendula incana
nechtík

,


Cotula coronopifolia


,


Helichrysum pendulum
slamiha

,


Euphorbia atropurpurea
mliečnik

,


Dorycnium broussonetii
ďatelinovec

,


Erodium cheilanthifolium
bocianik

,


Erodium primulaceum
bocianik

,


Cerastium gibraltaricum
rožec

,


Orobanche latisquama
záraza

,


Iberis gibraltarica
iberka

,


Retama sphaerocarpa


,


Dactylis glomerata subsp. hispanica
reznačka

,


Polypogon maritimus


,


Hedysarum boveanum
sekernica

,


Melilotus indicus
komonica

,


Astragalus glaux
kozinec

,


Ulex parviflorus subsp. funkii
útesovec

,


Saxifraga globulifera
lomikameň

,


Ferula tingitana
feruľa

,


Reseda undata
rezeda

,


Atriplex semibaccata
loboda

,


Justicia hyssopifolia


,


Semele androgyna


,


Lotus arinagensis
ľadenec

,


Jasminum odoratissimum


,


Woodwardia radicans


,


Viburnum rigidum


,


Gesnouinia arborea


,


Lobularia canariensis
lobulária

,


Ageratina adenophora


,


Geranium canariense
pakost

,


Beta procumbens
repa

,


Isoplexis canariensis


,


Polycarpaea aristata


,


Senecio angulatus
starček

,


Erysimum cheiri
horčičník

,


Gagea nevadensis
krivec

,


Euphorbia segetalis
mlečnik

,


Ornithogalum reverchonii
bledavka

,


Bougainvillea glabra


,


Alyssum simplex
tarica

,


Thesium humile
ľanolistník

,


Jacobaea minuta


,


Galium verrucosum
lipkavec

,


Rubia peregrina
marena

,


Andryala integrifolia


,


Fumana laevipes
devätorka

,


Helianthemum marifolium
devätorník

,


Cistus clusii subsp. clusii
cistus

,


Lavandula multifida
levanduľa

,


Dianthus broteri
klinček

,


Ruscus hypophyllum
listnatec

,


Sedum sediforme
rozchodník

,


Passiflora caerulea
mučenka

,


Chaenorhinum villosum subsp. granatensis


,


Rupicapnos africana


,


Asphodelus fistulosus
asfodelus

,


Eruca vesicaria
eruka siata

,


Biscutella sempervirens
dvojštítok

,


Rhamnus lycioides subsp. oleoides
rešetliak

,


Genista linifolia
kručinka

,


Coronilla valentina subsp. glauca
ranostaj

,


Scrophularia sambucifolia
krtičník

,


Cynoglossum cheirifolium subsp. heterocarpum
psojazyk

,


Cynoglossum cheirifolium subsp. cheirifolium
psojazyk

,


Sonchus acaulis
mlieč

,


Sonchus canariensis
mlieč

,


Sonchus congestus
mlieč

,


Viola demetria
fialka

,


Ranunculus paludosus
iskerník

,


Ranunculus gramineus
iskerník

,


Moricandia moricandioides


,


Saxifraga granulata
lomikameň zrnitý

,




Ruta angustifolia
ruta

,


Glebionis segetum


,


Allium neapolitanum
cesnak

,


Linaria saturejoides
pyštek

,


Linaria tristis
pyštek

,


Linaria amethystea
pyštek

,


Linaria hirta
pyštek

,


Ranunculus cortusifolius
iskerník

,


Papaver somniferum subsp. setigerum
mak

,


Dichodon viscidum
rožkovec lepkavý

Hronská pahorkatina (804), NPR Kamenínske slanisko




Ceropegia dichotoma


,


Solandra nitida


,


Tecoma capensis


,


Arctotheca calendula


,


Salvia microphylla
šalvia

,


Lithospermum apulum
kamienka

, krovinatá step


Casuarina equisetifolia


,


Malva parviflora
slez

,


Zantedeschia aethiopica


,


Scrophularia smithii
krtičník

,


Zygophyllum fontanesii


,


Atriplex glauca
loboda

,


Rumex vesicarius
štiavec

,


Conyza bonariensis
turanec

,


Beta patellaris
repa

,


Anemone palmata
veternica

,


Anchusa italica
smohla talianska

,




Antirrhinum majus
papuľka väčšia

,


Vicia lutea
vika žltá

,


Lupinus luteus
lupina žltá

,


Lupinus micranthus
lupina

,


Sinapis alba
horčica biela

,


Cyanus pullatus
nevädza

,


Fedia cornucopiae subsp. cornucopiae


,


Freesia refracta
frézia

,


Fritillaria lusitanica
korunkovka

,


Myoporum laetum


,


Iris planifolia
kosatec

,


Iris albicans
kosatec

,


Iris subbiflora
kosatec

,


Narcissus gaditanus
narcis

,


Narcissus assoanus
narcis

,


Ophrys fusca subsp. dyris
hmyzovník

,


Gynandriris sisyrinchium


,


Romulea grandiscapa


,


Romulea bulbocodium


,


Lantana camara


,


Bellis sylvestris
sedmokráska lesná

,


Osyris lanceolata


,


Neotinea tridentata subsp. conica
neotinea

,


Anacamptis morio subsp. champagneuxii
červenohlav

,


Anacamptis collina
červenohlav

,


Hyacinthoides hispanica
hyacyntovec španielsky

, Sierra de las Nieves


Limonium emarginatum
limonka

,


Limonium sinuatum
limonka

,
Limonium pectinatum
limonka

,


Limonium macrophyllum
limonka

,


Acacia retinodes
akácia

,


Urtica dubia
pŕhľava

,


Urtica morifolia
pŕhľava

,


Pericallis webbii


,


Pericallis lanata


,


Pericallis echinata


,


Hedera canariensis
brečtan

,


Asplenium hemionitis
slezinník

,


Juncus acutus
sitina

,


Reseda scoparia
rezeda

,


Adenocarpus foliolosus


,


Ferula linkii
feruľa

,


Scandix pecten-veneris
česák hrebenitý

,


Nasturtium officinale
potočnica lekárska

,




Asparagus asparagoides
asparágus

,


Heliotropium ramosissimum
skrutec

,


Spathodea campanulata


,


Artemisia thuscula
palina

,


Astydamia latifolia


,


Nicotiana paniculata
tabak

,


Sagina apetala
machovička bezkorunná

,




Chlorocyperus longus
šachorník dlhý

,


Lycium intricatum
kustovnica

,


Bassia tomentosa
basia

,


Pennisetum ciliare


,


Pennisetum setaceum


,


Chasmanthe aethiopica


,




Arundo donax


,




Tecoma stans


,


Polycarpon tetraphyllum
stosemä štvorlisté

,




Suaeda vermiculata
soľnička

,


Amygdalus communis
mandľa obyčajná

,


Paraserianthes lophantha


,


Calendula arvensis
nechtík roľný

,


Datura inoxia
durman

,


Argemone ochroleuca


,


Argemone mexicana


,


Ipomoea batatas


,


Ipomoea cairica


,


Convolvulus caput-medusae
pupenec

,


Convolvulus canariensis
pupenec

,


Polycarpaea latifolia


,


Sideritis macrostachys
ránhoj

,


Monanthes anagensis


,


Bryonia verrucosa
posed

,


Bidens pilosa
dvojzub

,


Echium simplex
hadinec

,


Echium wildpretii
hadinec

,


Echium auberianum
hadinec

,


Echium virescens
hadinec

,


Echium bonnetii
hadinec

,


Echium aculeatum
hadinec

,


Echium leucophaeum
hadinec

,


Echium strictum
hadinec

,


Orchis patens subsp. canariensis
vstavač

,


Himantoglossum metlesicsianum
jazýčkovec

,


Gennaria diphylla


,


Crepidotus ehrendorferi
pahliva Ehrendorferova

Zvolenská kotlina (360),






Trichophaea pseudogregaria
trichoféa bradavičnatá

Turzovská vrchovina (510),








Ascobolus denudatus
askobol nahý

Turzovská vrchovina (510),








Macrolepiota konradii
bedľa Konradova / bedla Konradova

Zvolenská kotlina (360),




Psilocybe montana
holohlavec tmavý

Podunajská rovina (790),


Cortinarius varius
pavučinovec rozličný

Turzovská vrchovina (510),


Camarophyllopsis micacea
oblúkovka

Zvolenská kotlina (360),


Anacamptis papilionacea subsp. papilionacea
červenohlav

,


Iris pseudopumila
kosatec

,


Micromeria graeca


,


Centaurium tenuiflorum
zemežlč

,


Pelargonium grandiflorum
muškát

,


Orobanche amethystea
záraza

,


Orobanche minor
záraza menšia

,


Phelipanche nana
zárazovec

,


Phelipanche mutelii
zárazovec

,


Phelipanche ramosa
zárazovec konáristý

,


Chrysomphalina chrysophylla
kalichovka

Turzovská vrchovina (510),


Plicaria carbonaria
riasnatka spálenisková

Turzovská vrchovina (510),








Crepis vesicaria subsp. bivoniana
škarda

,


Scabiosa atropurpurea
hlaváč tmavopurpurový

,


Onosma echioides
rumenica

,


Bassia hyssopifolia
basia

,


Trifolium angustifolium
ďatelina

,


Trifolium glomeratum
ďatelina

,


Aeonium arboreum


,


Thymus vulgaris
dúška tymianová

,


Campanula dichotoma
zvonček

,


Anthyllis vulneraria subsp. maura
bôľhoj

,


Carduncellus caeruleus


,


Lotus ornithopodioides
ľadenec

,


Sonchus tenerrimus
mlieč

,


Plantago albicans
skorocel

,


Allium roseum
cesnak

,


Pharbitis purpurea
povojník purpurový

,


Silene nicaeensis
silenka

,


Silene gallica
silenka francúzska

,




Lonicera implexa
zemolez

,


Iberis carnosa
iberka

,


Smyrnium rotundifolium
smyrnium

,


Sideritis romana


,


Althaea hirsuta
ibiš chlpatý

,




Lavatera trimestris
slezovec trojmešačný

,


Fumana thymifolia
devätorka

,


Helianthemum syriacum
devätorník

,


Helianthemum almeriense
devätorník

,


Helianthemum salicifolium
devätorník

,


Salvia verbenaca
šalvia železníkovitá

,




Senecio scopolii
starček

,


Arum italicum
áron

,


Ornithopus compressus


,


Vicia melanops
vika černastá

,


Ranunculus muricatus
iskerník

,


Calcitrapa nicaensis
panevädza

,


Scorzonera undulata subsp. deliciosa
hadomor

,


Tuberaria guttata


,


Matthiola sinuata


,


Cakile maritima
kakila

,


Laetisaria fuciformis
kôrnatka trávna

Turzovská vrchovina (510),


Lachnellula subtilissima
vlnuška

Turzovská vrchovina (510),


Echium creticum
hadinec

,


Calcitrapoides aspera


,


Opuntia dillenii
opuncia

,


Linaria reflexa
pyštek

,


Linum decumbens
ľan

,


Opuntia ficus-indica
opuncia

,




Austrocylindropuntia subulata
opuncia

,




Opuntia microdasys
opuncia

,


Ononis pendula
ihlica

,


Lupinus angustifolius
lupina úzkolistá

,


Medicago marina
lucerna

,


Carpobrotus edulis


,


Tetragonolobus purpureus
paľadenec

,


Frankenia hirsuta


,


Gladiolus communis
mečík

,


Aubrieta columnae


,


Cynoglossum creticum
psojazyk

,


Blackstonia perfoliata
žltavka prerastená

,


Antirrhinum siculum
papuľka sicílska

,


Pezizella alniella
čiašenka jelšová

Zvolenská kotlina (360),




Glaucium flavum
rohatec žltý

,


Centranthus ruber
centrant

,


Cerinthe major
voskovka

,


Galactites tomentosa


,


Ferula communis
feruľa

,


Cistus albidus
cistus

,


Malephora crocea


, Castillo Santa Bárbara


Lavandula dentata
levanduľa

, Castillo Santa Bárbara


Asphodelus ayardii
asfodelus

, Castillo Santa Bárbara


Rosmarinus officinalis
rozmarín lekársky

,




Persicaria capitata
horčiak

,


Ephedra fragilis
chvojník

,


Ononis natrix
ihlica

,


Agave americana
agava americká

,


Aloe arborescens
aloa stromčekovitá

,


Camarophyllopsis foetens
oblúkovka páchnuca

Starohorské vrchy (160),






Hygrocybe splendidissima
lúčnica nádherná

Javorníky (470),


Microglossum olivaceum
drobnojazýček

Zvolenská kotlina (360),








Prasium majus


,


Teucrium fruticans
hrdobarka

,


Acanthus mollis
akant

,


Achyranthes aspera


,


Viola aethnensis
fialka

,


Echium parviflorum
hadinec

,


Reseda alba
rezeda biela

,


Calystegia soldanella
povoja

,


Calystegia silvatica
povoja

, tiesňava Alcantara


Convolvulus tricolor
pupenec trojfarebný

,


Convolvulus elegantissimus
pupenec

,


Convolvulus althaeoides
pupenec

,


Convolvulus siculus
pupenec sicílsky

,


Convolvulus lanuginosus
pupenec

,


Convolvulus lineatus
pupenec

,


Copyright © 2004-2012 FotoNet, všetky práva vyhradené. Optimalizované pre Mozilla Firefox.